Прозорість не вітається: реєстр ДАБІ стає все більш закритим

Команда Нерухомі
09.02.2021 16:30

Реєстр будівельної діяльності, який має вестися Держархбудінспекцією максимально прозоро, щоб уникнути корупційних моментів, фактично стає все більше закритим.

Традиційний огляд виданих документів ДАБІ за минулий тиждень почнемо з саботажу публічного ведення Реєстру. Нагадуємо, що Єдину державну електронну систему в сфері будівництва, частиною якої є Реєстр будівельної діяльності, ввели "з метою поліпшення якості надання адміністративних та інших послуг у сфері будівництва, зниження корупційних ризиків, забезпечення публічності надання даних".

Щоразу експерти НЕРУХОМІ спостерігали як "публічність і відкритість" Реєстру відсувалися на задній план, а списки ставали все більш закритими. Останній же тиждень викликає великі питання щодо справжньої мети його функціонування.

Так, в Реєстрі зникли відомості, які мали бути внесені, в якості причини відмови у видачі дозволу або причини відмови у видачі сертифікату, що регламентовано законодавством. А в підсумку маємо "порожні поля", без будь-яких обґрунтувань.

Проте, експерти вивчили протоколи засідання дозвільної Комісії для встановлення повного найменування об'єктів будівництва, а також підстав, через які документи були повернуті.

До речі, саме питання законності існування та реалізації повноважень Комісії не передбачено жодним правовим актом і викликає не менше запитань ніж те, як посадові особи реалізують відкритість даних у Реєстрі.

Тому, кому ДАБІ з 01 по 5 лютого надала дозвіл на будівництво ЖК (СС3) або відмовила, і які комплекси ввела в експлуатацію, а які вирішила не вводити – читайте в матеріалі НЕРУХОМІ.

Дозвіл отримали

1. ЖК Нова Англія (VII черга будівництва 1 і 2 п.к) від Royal House на вул. Михайла Максимовича (колишня Онуфрія Трутенка), 24 у Голосіївському районі Києва.

Дозвіл надано на будівництво 21-поверхового житлового будинку.

2. ЖК 4 сезони від УМК на вул. Михайла Максимовича, 3 в Голосіївському районі Києва. За виданим дозволом будується будинок № 4. Кількість поверхів: 26; кількість квартир: 1005

3. ЖК Сирецькі сади від Інтергал-Буд на вул. Маршала Гречка, 10-б у Подільському районі Києва (III черга). Дозвіл надано на будівництво будинку № 9, будинку №10 (кількість квартир - 641) і дитячого навчального закладу на 150 місць.

4. ЖК на вул. Старокостянтинівське шосе, 2/1-З у Хмельницькому від КОМУНБУД. Отримано відразу два дозволи на будівництво 10-поверхового комплексу.

У дозволі відмовлено

Як уже зазначалося, підстави для відмови як для дозволів, так і сертифікатів експерти встановили з додатків до протоколів засідання дозвільної Комісії ДАБІ від 22.01.2021 та від 26.01.2021.

1. ЖК Київська Швейцарія від Інтергал-Буд на вул. Макарівській у Шевченківському районі Києва (IV, V, VI, VII, VIII і IX черги будівництва).

Підстави для відмови: не надано наказу на призначення відповідального виконавця робіт; головний архітектор міста не погодив містобудівне та архітектурне проєктне рішення; проєктування здійснено за межами дільниці; перевищена максимально допустима щільність населення; не представлено висновок з ОВД.

2. ЖК Рідне місто від Спецжитлофонд на вул. Качалова, 40 у Солом'янському районі Києва (6 черга).

Підстави для відмови: у заяві на видачу дозволу не зазначено вид будівництва; не збережена норма щодо кількісті машиномісць; не надано наказ на призначення відповідального виконавця робіт; не завірені належним чином документи щодо затвердження проєкту; не представлений витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно щодо наявного права власності або землекористування земельною ділянкою (земельними ділянками) і витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно щодо будівель; невірно вказано найменування замовника у заяві на видачу дозволу.

3. ЖК на вул. вул. Антона Цедіка, 14а у Шевченківському районі Києва, замовник - ТОВ "Рембудмашкомплекс".

Підстави для відмови: перевищено відсоток забудови земельної ділянки; не забезпечено достатньою кількістю машиномісць для постійного і тимчасового зберігання автомобілів; не дотримано норм розмірів майданчиків у складі прибудинкових територій.

4. ЖК Compass на вул. Буковинська, 62 в Чернівцях (блоки: 8,9,10,11,12,13,14).

Підстави для відмови: при проєктуванні об'єкт будівництва не забезпечений достатньою кількістю паркувальних місць; проєктування здійснено за межами ділянки; не представлені технічні умови щодо газопостачання; лист з посиланням про підключення до власних інженерних мереж складено без урахування вимогу ЗУ "Про ринок природного газу" і без урахування правил поставки природного газу; відсутня інформація про ОК ЖБК БУД-СІТІ в реєстрі господарюючих суб'єктів, що здійснюють діяльність в сферах енергетики; не представлені виписки з Державного реєстру прав на нерухоме майно щодо будівель, що підлягають знесенню; термін дії ліцензії генерального підрядника закінчився 14.04.2020; розрахунок класу наслідків не узгоджений з замовником будівництва; креслення ДП виконані з порушенням ДСТУ, що унеможливлює перевірку достатності майданчиків на прибудинковій території.

5. ЖК по вул. Миру, 1 в Обухові Київської області (I черга), замовник - ТОВ "Обухівська промислово-інвестиційна група"

Підстави для відмови: не збережена норма щодо кількісті машиномісць; не дотримано вимог державних санітарних правил.

6. ЖК вул. Коноплянська, 22 від ДБК-Житлобуд в Оболонському районі Києва. ЖК будується для забезпечення житлом військовослужбовців та членів їх сімей в комплексі багатоповерхових житлових будинків, замовник – Управління Державної охорони України.

Підстави для відмови: не представлені технічні умови на електропостачання, на водопостачання та водовідведення, теплопостачання; не представлені містобудівні умови та обмеження; цільове призначення земельної ділянки не відповідає намірам забудови; не надано висновку з ОВД; об'єкт будівництва не забезпечений мінімальною допустимою площею земельної ділянки; при проєктуванні об'єкт будівництва не забезпечений достатньою кількістю паркувальних місць; не дотримано норми щодо розмірів майданчиків в складі прибудинкових територій; експертний звіт видано без урахування вихідних даних на проєктування та висновки з ОВД; проєктна документація розроблена без урахування вимог порядку.

7. ЖК Обсідіан від Житлобуд-2 на вул. Перемоги, 69-а в Харкові. Це вже четверта спроба.

Підстави для відмови: перевищена гранично допустима висота будівлі; об'єкт не забезпечено достатньою кількістю машиномісць для постійного і тимчасового зберігання автомобілів; в проєктній документації відсутня інформація щодо забезпечення нормативних розмірів прибудинкових майданчиків; об'єкт будівництва не забезпечений зарядними пристроями для автомобілів з електричними двигунами.

8. ЖК Resident Concept House від Saga Development на вул. Володимирська, 86 (літ.А) у Шевченківському районі Києва.

Підстави для відмови: відомості про найменування об'єкта будівництва в заяві не збігаються з даними експертного звіту; цільове призначення земельної ділянки не відповідає намірам замовника будівництва; перевищено відсоток забудови земельної ділянки; об'єкт будівництва не забезпечений прилеглими майданчиками; не забезпечений круговий проїзд для пожежних автомобілів і розворотними майданчиками; на планах поверхів відсутня експлікація приміщень квартир; об'єкт не забезпечений достатньою кількістю машиномісць.

9. ЖК на вул. Електротехнічна, 43 у Деснянському районі Києва, замовник - ТОВ "МУСТАНГ АВТОПЛЮС".

Підстави для відмови: проєктна документація розроблена до отримання вихідних даних; не дотримано санітарно-захисні зони; не представлені технічні умови на електропостачання, на водопостачання та водовідведення, теплопостачання; не представлені містобудівні умови та обмеження; не представлено висновок з ОВД; не дотримано вимоги щодо максимально допустимої щільності населення; не дотримана норма щодо кількісті машиномісць; не дотримано вимог щодо розмірів майданчиків в складі прибудинкової території.

Прийнято в експлуатацію

1. ЖК Італійський квартал від Київміськбуд на вул. Богатирській на північ від затоки Верблюд, урочище Оболонь в Оболонському районі Києва. В експлуатацію прийнято торговий центр.

2. ЖК Львівський квартал від РІЕЛ, на вул. Глибочицькій, 13 у Шевченківському районі Києва. В експлуатацію прийнята офісна будівля (II черга, 4 П.К.).

3. ЖК на. вул. Київській/вул. Тарнавського від Тернопільбуд на вул. Київській - Генерала М. Тарнавського у Тернополі (3-я черга, 9-й -11-й п.к). В експлуатацію прийняті блок-секції № 14, 15, 16, 17.

4. ЖК Леополь Таун на вул. Стрийська, 195 у Львові (3 черга, житловий будинок №3).

5. ЖК Омега від Будова на вул. Толбухіна, 135 в Одесі (II і III черга будівництва) на комплекс отримано відразу два сертифікати. В експлуатацію прийнято чотири житлових будинки №№ 3-6. Затримка введення в експлуатацію становить понад рік.

6. ЖК Левада від Трест Житлобуд-1 на вул. Лісаветінській, 2-Б у Харкові (1 черга 2 п.к). В експлуатацію прийнятий житловий будинок № 2. Затримка введення – один квартал.

7. ЖК Миру-3 від Трест Житлобуд-1 на просп. Московскому (між вул. Дванадцятого Квітня та просп. Індустріальним) у Харкові (2 чергу 1 п.к. будинок №10, ТП№14). Затримка введення – один квартал.

8. ЖК Рогатинський від Трест Житлобуд -1 по проїзду Рогатинському, 4 у Харкові (4-й п.к.). Сертифікат отриманий на будинок №3. Затримка введення – один квартал.

9. ЖК Корфу від Гефест у провулку Прикордонному 2/2 у Приморському районі Одеси. В експлуатацію прийнято 17-поверховий будинок на 260 квартир. Хоча квартири в цьому комплексі реалізуються до 19 поверху включно, візуалізація комплексу вказує на наявність 21 поверху. Крім того, сертифікат на готовність виданий на земельну ділянку за кадастровим номером 5110137500: 56: 010: 0018, на якій знаходиться закладу ресторанного харчування "МакДональдс" на вул. Разумовська, 60 у Приморському районі в Одесі. Затримка введення – три квартали.

Відмову у прийнятті отримали

1. ЖК Львівський квартал від РІЕЛ у Києві, вулиця Глибочицька, 13 у Шевченківському районі (2 черга, 10 п.к - б.7).

Підстави для відмови: невідповідність об'єкту проєктній документації або вимогами ДБН.

2. ЖК Файна Таун від К.А.Н. Девелопмент на вул. Академіка Туполєва, 12 і вул. Салютній, 2-б у Шевченківському районі Києва (3 черга, 2 п.к житловий будинок 11, 3 черга 3 п.к житловий будинок № 12).

Підстави для відмови: ненадання документів, необхідних для прийняття рішення.

3.ЖК Парус Smart від Парус Development на вул. Трускавецькій - вул. Академіка Я. Підстригача у Львові (в 6-ти чергах будівництва). Третя черга будівництва. Будинок № 3 на генплані

Підстави для відмови: ненадання документів, необхідних для прийняття рішення, невідповідність об'єкта проєктній документації або ДБН.

4. ЖК Затишний Двір-2 від Алкана на вул. Даньшина 14-в у Луцьку (I черга). Надано дві відмови 4 і 5 лютого.

Підстави для відмови: виявлення недостовірних відомостей у поданих документах.

5. ЖК Маршал-Сіті від ОК України в селі Лиманка, ж/м "Дружний", масив № 10, дільниця № 10 на території Малиновського селищної ради Овідіопольського району Одеської області. (IV черга будівництва).

Підстави для відмови: ненадання документів, необхідних для прийняття рішення.

Повернуто документи без розгляду прийняття в експлуатацію.

1. ТОВ "ЮРСПЕЦСЕРВІС" на капітальний ремонт садибного (індивідуального) житлового будинку з нежитловими приміщеннями та паркінгом на вул. Мічуріна 44/1а в Печерському районі Києва. Загальна площа 5-поверхового будинку - 3438 кв.м.

Зазначене будівництво є скандальним, тому що будується біля Національного ботанічного саду імені Гришка. При цьому дозвіл на капітальний ремонт будинку в Києві було отримано через одеський суд. Спір розглядався Одеським окружним адміністративним судом. Сам будинок належить компанії "Трежер ТРЕЙД ЛП".

Цікавий факт, що саме право власності на будинок в Києві теж було зареєстровано на підставі рішення одеського суду, яке було скасовано. Однак сам факт реєстрації права власності не скасований.

2. Резиденція "Парк-Хаус" від С-Інвест в районі вул. Батумській у Харкові.

3. ЖК вул. Заславського, 9 від Кворум на вул. Бориса Литвака (кол. Заславського), 9 в Одесі (1 п. к.).

Як просуватиметься далі робота ДАБІ та які відомості залишаться в Реєстрі будівельної діяльності, стежте в нашій постійній рубриці разом з командою НЕРУХОМІ.

Автор:

Команда Нерухомі

Коментарі

217т

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом