ДАБІ знову надала дозволи на ЖК, незважаючи на порушення: тижневий огляд

5 хв

Минулого тижня Державна архітектурно-будівельна інспекція знову надала дозволи на будівництво житлових комплексів (СС3), незважаючи на порушення, які забудовники не усунули.

Які ЖК схвалила ДАБІ з 19 по 23 квітня, а яким будівельним компаніям не пощастило – читайте в тижневому огляді роботи інспекції від НЕРУХОМІ.

Дозвіл надано

1. ЖК West Towers від IDM Group на вул. Тиводара Легоцького, 64 а (І черга), 64 б (ІІ черга) в Ужгороді.

Дозволом передбачено будівництво шести 9-поверхових будинків на 486 квартир.

Документ отримано з четвертої спроби.

Підстави для відмов, що були надані у січні- березні 2021 року: не забезпечено нормативних розмірів прибудинкових майданчиків для занять фізкультурою та спортом; не виконано вимоги щодо влаштування ліфтів з прохідною кабіною; проєктування здійснено за межами земельної ділянки; не забезпечена необхідна кількість місць для паркування автомобілів (лист щодо надання місць для постійного зберігання автомобілів).

При цьому експертний звіт датований від 15 травня 2020 року. Це свідчить про те, що в проєкт будівництва не вносились зміни після надання зауважень, а отже розміри прибудинкових майданчиків та кількість паркомісць не задовольнить потреби мешканців комплексу.

2. ЖК вул. Гостинна в Умані, генпідрядник ТОВ "ШРБУ-48".

Передбачено будівництво 9-поверхових будинків на 512 квартир.

Дозвіл отримано з третьої спроби.

Підстави для відмови від 9 грудня 2020 року: не виконано вимоги МУО щодо максимально допустимої висоти будинку; не виконано вимоги щодо максимально допустимої щільності населення територій.

Проте експертний звіт датований від 19 серпня 2020 року. На його підставі надано дозвіл від 19 квітня 2021-го. Це свідчить про те, що проєкт не зазнав змін.

Радимо інвесторам у відділі продажу ознайомитись з відповідністю проєкту будівництва максимально допустимої висоти, що визначена у МУО.

3. ЖК Соната від Місто Мрій на вул. Під Голоском (навпроти будинку 19) земельна ділянка № 3 у Львові (І, ІІ черга).

Передбачено будівництво 10-ти поверхового житлового будинку на 176 квартир.

Дозвіл отримано з третьої спроби.

Підстави для відмов, наданих у грудні 2020 та лютому 2021 року: об'єкт не забезпечений зарядними пристроями для автомобілів з електричними двигунами; не забезпечено мінімально допустиму площу земельної ділянки; не забезпечено достатню кількість місць для паркування автомобілів та місцями для автомобілів інвалідів; об’єкт не забезпечений питомими розмірами площ прибудинкових майданчиків (для тимчасової стоянки велосипедів, для занять фізкультурою); проєктування ведеться за межами земельної ділянки.

Проте експертний звіт датований червнем 2020 року. А отже, коригування проєктної документації та приведення її у відповідність до ДБН не здійснювалося.

Відмовлено у наданні дозволу

1. ЖК Viking Park на вул. Зелена у Львові, замовник ТОВ "Реновація".

Підстави для відмови: розрахунок класу наслідків виконано у не відповідності до ДСТУ, а саме: один будинок розбито на декілька будинків, хоча відповідно до ДБН будинки не можуть мати відокремлених частин, оскільки не мають автономних джерел енергозабезпечення (теплопостачання, газопостачання); проєктна документація розроблена без врахування вимог порядку її розроблення.

2. ЖК вул. Інтернаціоналістів, 35 у Сумах від компанії Федорченко.

Відмова надана на будівництво п'яти (№№6-10) багатоповерхових багатоквартирних житлових будинків.

Підстави для відмови: замовником будівництва – ТОВ "Будівельна виробничо-комерційна компанія "Федорченко" не надані документи, що підтверджують наявність права користування земельною ділянкою; назва об’єкта будівництва в заяві про видачу дозволу не відповідає назві, що зазначена в інших поданих документах; назва об’єкта будівництва в технічних умовах приєднання до газорозподільної системи не співпадає з назвою об’єкта будівництва; майданчики для ігор дітей розташовані з порушенням вимог ДБН (відстані менше 12 метрів від вікон житлового будинку та на відстані менше 20 метрів від місць короткочасної стоянки автотранспорту, відсутнє відокремлення по периметру смугою зелених насаджень шириною не менше 3 метри); відсутнє обґрунтування застосування в проєктній документації питомого розміру майданчика для занять фізкультурою у 0,2 кв.м на одного мешканця; розмір майданчика для збирання побутових відходів не відповідає вимогам ДБН (для 304 мешканців житлового будинку при наземному способі збирання побутових відходів площа майданчика має бути не менше ніж 304*0,07 = 21,28 м2, а на кресленнях генерального плану позначена площа майданчика для сміттєзбірника – 19,8 м2).

Прийнято в експлуатацію

1. ЖК вул. Варшавська, 201а від Галжитлобуд у Львові.

В експлуатацію прийнято весь комплекс: 16-поверховий будинок на 119 квартир.

Заявлена дата прийняття будинку до експлуатації – 3 квартал 2019 року.

2. ЖК Файна Таун від К.А.Н. Девелопмент на вул. Академіка Туполєва, 12 та вул. Салютній, 2-б у Шевченківському районі Києва (V черга, 2-5 пускові комплекси).

В експлуатацію введено чотири житлові будинки №№ 13-16 (згідно проєкту).

Затримка у введенні – 1 квартал.

3. ЖК вул. Жасминова, 5 від Галбуд у Львові (ІІ черга).

В експлуатацію прийнято секції А та Б житлового будинку №5 з підземним паркінгом.

Затримка у введенні – 1 квартал.

4. ЖК LIKO-GRAD Perfect Town від Ліко-Холдінг (при партнерстві Perfect Group) на вул. Онуфрія Трутенка, 32 у Солом'янському та Голосіївському районах Києва (ІІІ черга).

В експлуатацію прийнято 23-поверховий житловий будинок №2 на 396 квартир.

Первісно заявлена дата введення – 2 квартал 2021 року, проте вона переносилася на 4 квартал 2020-го.

5. ЖК Лебединий від Perfect Group на вул. Ревуцького, 40 у Дарницькому районі Києва (ІІІ черга).

В експлуатацію прийнято житловий будинок №3 в 25 поверхів на 529 квартир.

6. ЖК Henesi House від Really Building на вул. Нагірна, 18/16 у Шевченківському районі Києва.

Весь комплекс прийнято до експлуатації.

Затримка у введенні 1 секції – 3 роки. Заявлена дата прийняття до експлуатації 2 секції – 3 квартал 2019-го, 3 секції – 4 квартал 2019-го.

7. ЖК вул. Галицька, 29 від Домобудівник у Тернополі (ІІІ черга).

Введено секцію №3.

Первісно заявлена дата прийняття до експлуатації – 1 квартал 2019 року.

Відмовлено у прийнятті до експлуатації

1. ЖК Olympic Park від Status Group на вул. Харківське шосе, 210 у Дарницькому районі Києва (І черга, 1 п.к.).

Підстави для відмови: не подано акти випробування устаткування, інженерних систем, мереж та обладнання, інша документація; на об'єкті не виконані всі передбачені проєктною документацією роботи, а також не змонтоване і не випробуване обладнання, яке впливає на експлуатацію будівлі.

2. ЖК San Francisco Creative House від Saga Development на просп. Перемоги, 67 у Святошинському районі Києва.

Отримано дві відмови на ІІ та ІІI чергу будівництва.

Підстави для відмови: не подано акти випробування устаткування, інженерних систем, мереж та обладнання, інша документація; на об'єкті не виконані всі передбачені проєктною документацією роботи, а також не змонтоване і не випробуване обладнання, яке впливає на експлуатацію будівлі.

Як просуватиметься далі робота ДАБІ, слідкуйте у нашій постійній рубриці разом з командою НЕРУХОМІ.

Автор:

Команда Нерухомі

Редакція

Досвідчені експерти у сфері юриспруденції, містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Вони спеціалісти з багатолітнім досвідом роботи в державних структурах, відповідною освітою та знаннями, які вирішили приєднатись до проєкту, щоб допомогти оздоровити ринок нерухомості.

Усі статті автора

Коментарі

279

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом