Комісія Київради підтримала петицію щодо дофінансування об'єктів Укрбуду

Володимир Гришенко
24.11.2022 19:18

2 хв

Комісія Київради з питань містобудування та архітектури підтримала петицію щодо фінансової допомоги у питанні добудови проблемних об'єктів Укрбуду.

Про це повідомили у пресслужбі холдингової компанії Київміськбуд, яка прийняла на баланс більшість об'єктів Укрбуду.

Зокрема, у тексті петиції йдеться, що з початку активної фази війни, розв'язаної росією, Київміськбуд втратив одне з найважливіших джерел доходів – продаж вільних квадратних метрів, через що у забудовника впали темпи будівельних робіт.

Автори петиції – ініціативна група житлових комплексів (об'єктів незавершеного будівництва) Укрбуд –просить столичну владу фінансово допомогти КМБ "у будь-який законний спосіб": збільшенням статутного капіталу, наданням пільгових кредитів під держгарантії, викупом вже збудованих квадратних метрів, наданням пільг при підключенні комунальних мереж тощо.

Експерт ринку нерухомості Олег Приходько, коментуючи петицію та рішення профільної комісії Київради її підтримати, наголосив, що є питання: з якого фонду та чиї гроші КМДА збирається витягти з поточних рахунків і віддати найбільшому в Україні девелоперу первинного ринку нерухомості. Він вважає, що всі пункти петиції, окрім кредитування, є вирішенням виключно проблем забудовника за рахунок киян.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості України, раніше будівельний гігант "Київміськбуд" заявив про неможливість добудови прийнятих на баланс проблемних об'єктів Укрбуду через те, що від компанії "Житло-Капітал" не надходять кошти з 22 лютого.

У свою чергу в Телеграм-каналі "Інвестори Укрбуд" стверджувалося, що компанія "Житло-Капітал" отримала лише часткову звітність від Київміськбуду – довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати в червні-липні на загальну вартість понад 400 млн грн – "при майже повну відсутність будівельних робіт, а також відмову надавати форми первинних облікових документів у будівництві".

Забудовники:

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Освіта – закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. За професією працюю вже понад 15 років. Улюблені теми – економіка та політика, знаюся на криптовалютах та ринках, цікавлюся нерухомістю. На ресурсі НЕРУХОМІ із травня 2020 року.

Коментарі

1.8т

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом