Олексій Омельяненко — колишній керівник фракції Партії регіонів у Київраді, ексзаступник голови правління державного банку, фігурант низки справ про розкрадання коштів та давній симпатик УПЦ МП — може отримати привабливу ділянку під забудову на вулиці Деміївській, 5а, яку через підконтрольну фірму він отримав завдяки угоді з Фондом держмайна. Про це йдеться у розслідуванні детективного агентства Absolution Leaks.
Ще у травні 2025 року підконтрольне Омельяненку ТОВ "Сереніті Пропертіз" уклало з київським регіональним відділенням Фонду держмайна України договір купівлі-продажу майнового комплексу заводу "Імпульс" вартістю 92,3 млн грн. Хоча сам завод наразі не функціонує, а від нього залишилися лише кілька напівзруйнованих споруд, розташування активу є надзвичайно вигідним — поруч із метро "Деміївська", Центральним автовокзалом і ТРЦ Ocean Plaza.
Земельна ділянка, на якій розташовані залишки заводу, має площу 0,79 га. Вона не входила до переліку об’єктів купівлі-продажу в межах укладеного договору, однак набута нерухомість дає "Сереніті Пропертіз" підстави для отримання пріоритетного права оренди цієї землі. Додаткової ваги додає і те, що ця ділянка межує з іншою, аналогічною за площею, що розташована на проспекті Лобановського, 190. Торік Київрада вже передала її в оренду строком на 10 років іншій компанії — "ДК Інвестментс", яка теж контролюється Омельяненком. Її цільове призначення — будівництво житлового багатоквартирного будинку.
Водночас тендер з продажу заводу мав би викликати додаткові запитання. Хоча його переможець був визначений у конкурентних умовах, "Сереніті Пропертіз" на момент участі приховало важливу інформацію — майно компанії, а також членів родини Омельяненка перебувало під арештом. У квітні 2025 року Київський апеляційний суд мав розглянути скаргу самого Омельяненка щодо зняття арешту з активів. Проте розгляд справи не відбувся — адвокат фігуранта подав заяву про відмову від апеляційної скарги.
За даними аналітичного порталу YouControl, наразі офіційним бенефіціаром ТОВ "Сереніті Пропертіз" вказана дружина Омельяненка — Оксана. Утім, сам Олексій Омельяненко неодноразово фігурував у фінансових скандалах. Зокрема, його ім’я пов’язують із виведенням щонайменше 100 млн грн з "Укргазбанку" під час перебування на посаді заступника голови правління. Крім того, існує справа щодо неповернення 3,2 млн доларів США кредиту, взятого в банку "ВТБ".
На підставі звернень Київської міської прокуратури на численні об’єкти нерухомості, пов’язані з Омельяненком, було накладено арешт. Йдеться про будівлі та землю в елітних передмістях Козин і Бобриця, об’єкти на Печерську (вул. Пирятинська), а також про десятки квартир і приміщень на вулицях Воздвиженська, Кожум’яцька, Дегтярна й Гончарна в історичному центрі Києва. Уся ця нерухомість оформлена на членів родини, зокрема дружину, дітей і тещу, або ж на компанії з орбіти Омельяненка. Серед таких — "Сереніті Пропертіз", "ДК Інвестсистемс", "Київський бутік нерухомості" та закритий інвестфонд "Юкон".
Раніше колишній депутат Київради Олексій Давиденко заявляв, що саме Омельяненко був ключовим лобістом передачі земель Києва під будівництво об'єктів УПЦ МП у період 2006–2013 років.
Як повідомляли Нерухомі в новинах нерухомості, територія Деміївки активно забудовувалася у 1970-80-ті роки. Проте забудовники Києва і зараз знаходять можливість зводити ЖК біля метро Деміївська. Варто зазначити, що новобудов тут не так багато, а житло в них користується попитом через близькість до метро та розвинену інфраструктуру району. Новобудови біля метро "Деміївська" представлені в класах "комфорт" та "бізнес". Всі об'єкти відрізняються технологією будівництва та цінами квадратного метра.