Верховний Суд України остаточно заборонив будівництво 16-поверхового житлового будинку на вулиці Жилянській, 96а у Києві — поблизу Музею видатних діячів української культури. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" за посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики.
За інформацією міністерства, 16 липня Велика палата Верховного Суду ухвалила остаточне рішення, яке завершило майже два десятиліття тривалих судових процесів, що точилися навколо цієї ділянки в центрі столиці. У результаті суд повернув землю у власність київської територіальної громади. Територія розташована у межах музейного комплексу, присвяченого пам’яті Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського та Михайла Старицького.
У Мінкульті наголосили, що забудова цієї ділянки не лише загрожувала культурній спадщині, а й суперечила чинному законодавству у сфері охорони пам’яток. Саме з огляду на це міністерство свого часу не погодило проєкт будівництва. Верховний Суд підтримав цю позицію, остаточно заборонивши реалізацію небезпечного для культурного середовища проєкту.
Цим рішенням поставлено крапку в багаторічній боротьбі за збереження історичної автентичності столиці. Як підкреслюють у міністерстві, перемога в цьому кейсі є надзвичайно важливою для всієї системи захисту культурної спадщини в Україні.
Як повідомляли Нерухомі в новинах нерухомості, ДАБІ видала дозвіл на будівництво багатофункціонального комплексу компанії "Рестин". За словами активіста Дмитра Перова, "крінж історії в тому, що майбутній ЖК фактично розріже Музей на дві частини. 16-поверховий монстр має побудувати впритул до Будинку Панаса Саксаганського. Це фактично відокремить його від решти будівель Музею – будинків Лисенка, Старицького, Косачів. Незважаючи на це, Віталій Кличко відправив до суду захищати інтереси забудовника юристів Київради".