Сервіс автоматичної оцінки нерухомості знову "ліг"

В Україні знову заблоковано роботу сервісу автоматичної оцінки нерухомості, цього разу це сталося після повідомлень про відставку голови Фонду держмайна Дмитра Сенніченка.

Про це написав керівник компанії "Дельта-Консалтінг" Роман Рябов у себе у Facebook.

За його словами, у "найкращому випадку" сервіс видає "максимально високу неадекватну оцінку". Як приклад він навів оцінку ділянки у Харківській області, яку оцінили в 16 млн гривень, при цьому його реальна вартість – не більше 200 тисяч гривень. Як доказ Рябов надав скріншот.

"Тобто і так погано працююча система, зі звільненням її куратора взагалі пішла у рознесення", - написав експерт.

Він припустив, що, ймовірно, звільняючись, Сенніченко вирішив "почистити" реєстр щодо незручної інформації. За другою версією, голова ФДМ вирішив показати, що без нього система працювати не буде, зазначив Рябов.

"Це приблизно, ніби з відставкою міністра юстиції ліг реєстр судових рішень або з відставкою міністра охорони здоров'я відключилися всі медичні сервіси типу helsi.me", - сказав глава "Дельта-Консалтингу".

Як повідомляли НЕРУХОМІ, минулого тижня у ЗМІ з'явилася інформація, що голова Фонду державного майна Дмитро Сеннічеко написав заяву про відставку. Трохи згодом він цю інформацію підтвердив на пресконференції.

На думку колишнього депутата Сергія Лещенка, Сенніченко змушений був піти у відставку через провальний аукціон заводу "Більшовик".

Нагадаємо, що сервіс автоматичної оцінки нерухомого майна було запущено ФДМ 29 червня 2021 року. Як повідомили у пресслужбі ФДМ, було введено в експлуатацію єдину базу даних, оснащену модулем електронного визначення оціночної вартості з автоматичним формуванням електронних довідок. Це спростило б розрахунки доходів фізосіб під час продажу, одержання у спадок або у дарунок, щоб визначити оцінну чи ринкову вартість житла.

Тим часом в Асоціації ріелторів України вже зазначали, що сервіс працює некоректно, видаючи завищену оцінку. Така ситуація спостерігалася переважно в обласних центрах. У результаті цифри, які видає сервіс, не дають можливості нормально працювати ріелторам та покупцям нерухомості, оскільки витрати зростають.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

498

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом