Ще один будинок з антресолями: суд в Києві визнав дев'ятиповерхівку будівлею у чотири поверхи

Суддя Окружного адмінсуду Києва Євген Абдулов визнав наказ ДАБК щодо скасування права на початок будівельних робіт житлового будинку по вулиці Докучаєвської, 5а в Солом'янському районі столиці протиправним.

Як повідомляють "Наші Гроші", замовник будівництва ОК "ЖБК "Платинум Холл" вказав неправильну інформацію в повідомленні про початок будівельних робіт. Також в документах були неточності і стосовно поверховості об'єкта.

Так, ділянка за адресою Докучаєвська, 5а відноситься до території присадибної забудови. Згідно правил, тут заборонено будувати будинки вище чотирьох поверхів. За документами саме такий будинок будує ЖБК "Платинум Хол", але по факту це виявилася дев'ятиповерхівка.

Суддя ОАСК, розглядаючи позов від забудовника, прийшов до висновку, що ДАБК провела інспекцію з порушеннями. Так, перевірка здійснювалася без участі представника будівельної компанії.

Як наголошується у звіті інспектора, "на момент перевірки на ділянці на вул. Докучаєвській, 5а будувалася будівля невизначеного призначення, відповідно до візуального огляду в той час мала 8 поверхів, проводилося будівництво 9-го поверху".

Суд також дійшов висновку, що технічний поверх – не є поверхом. Також до поверхів не належать антресолі.

Відзначимо, що одним із засновників ОК "ЖБК "Платинум Хол" є Іван Влад, який також бере участь в схожому будівництві ЖК Зелений Замок.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, забудовник намагався через суд ввести в експлуатацію скандальний ЖК Зелений Замок, більш відомий, як "Будинок Білозір". Однак суддя Шостого апеляційного суду відмовився задовольняти позов. Суд звернув увагу на те, що забудовник подав документи на об'єкт незначного класу наслідків (СС1). До нього не можуть бути віднесені житлові будинки вище чотирьох поверхів. Оскільки у будинку на вул. Мирній, 2/1 набагато більша поверховість, то він ніяк не може бути віднесений до СС1.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Освіта – закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. За професією працюю вже понад 15 років. Улюблені теми – економіка та політика, знаюся на криптовалютах та ринках, цікавлюся нерухомістю. На ресурсі НЕРУХОМІ із травня 2020 року.

Усі статті автора

Коментарі

152

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом