У ДПС розповіли, як забудовники "заощаджують" на податках: втрати на мільярди

В Україні забудовники найчастіше використовують фізичних осіб, щоб "заощадити" на податках під час продажу квартир.

Про це розповів в. о. голови Державної податкової служби Євген Олійников, передає "Економічна правда".

За його словами, у такий спосіб ухиляється від сплати податків кожен п'ятий забудовник. У результаті бюджет недоотримує мільярди гривень. "І це досить консервативна оцінка", - наголосив Олійников.

Як відомо, сьогодні фізособи звільнені від сплати податків з продажу одного об'єкта нерухомості на рік. З продажу кожного другого та наступного об'єктів нерухомості потрібно сплачувати податок на доходи фізосіб за зниженою ставкою 5%. І, як зазначив головний податківець, ця схема широко використовується будівельними компаніями, зменшуючи таким чином свої зобов'язання щодо податку на прибуток.

У прийнятому у першому читанні податковому законопроєкті №5600 збитки для бюджету від використання цієї схеми планували мінімізувати.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, з "ресурсного" законопроекту №5600 таки прибрали норму, яка стосувалася податку на додану вартість другого та подальшу продажу житла.

За словами заступника голови містобудівного комітету у Верховній Раді Олени Шуляк, ця норма з ПДВ згубно могла вплинути на весь ринок, розвиток іпотеки та на економіку країни в цілому. Згідно з документом, влада хотіла обкласти податком на додану вартість весь первинний ринок житла. Винятком становили б лише квартири, які будувалися на гроші з бюджету.

Коментарі

9.1т