Ціна квадратного метра житла в Києві підскочить до $3 000 вже у 2022 році – ENSO

Вартість житлової нерухомості у Києві до другого півріччя 2022 року істотно виросте в ціні і досягне рівня 2008 року, коли квадратний метр коштував 3 тисячі доларів.

Такий прогноз зробив глава девелоперської компанії ENSO Раміль Мехтієв, повідомили в пресслужбі компанії.

"Ціна квадратного метра на ринку житлової нерухомості столиці до середини наступного року може побити рекорди 2000-х, коли середня ціна за квадратний метр доходила до $3 тисяч. Причин тому кілька. До загальної тенденції планомірного зростання вартості нерухомості, яку ми спостерігаємо з 2014 року додається і дефіцит робочої сили, і тотальне подорожчання будматеріалів", – повідомив СЕО компанії.

За його словами, вже досить тривалий час відбувається подорожчання ключових для будівельників товарів – таких як бетон, арматура, пластик на тлі відновлення світової економіки після коронавірусної кризи. Наприклад, Китай, який забезпечує 64% світового попиту на залізну руду і 46% на сталь, потроху знижує виробництво сировини, одночасно збільшуючи обсяг її споживання. Все це загрожує ще більшим подорожчанням металопрокату, який відіграє значну роль у собівартості українського будівництва.

"Аналіз ситуації показує, що ми рухаємося до тієї ціни на ринку нерухомості, яку фіксували до кризи 2008-го.Сейчас забудовники вже отримують будматеріали за новими цінами, а ринок нерухомості ще на це не відреагував повною мірою. Тому зростання до кінця цього року буде поступовим, але безперервним. Як ситуація складеться далі – лише припущення, але я схиляюся до того, що нас чекає подальше подорожчання", - підкреслив Мехтієв.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, в НБУ тим часом повідомили, що ціни на житло в Києві ростуть з такою ж швидкістю, що і купівельна спроможність жителів столиці, при цьому співвідношення вартості до річного доходу знаходиться на нижчому рівні за останні 10 років.

Забудовники:

Коментарі

15.6т