Депутати Київради хочуть ввести мораторій на будівництво у центрі столиці

Депутати Київради збираються ініціювати введення мораторію на будівництво в межах центральної планувальної зони столиці.

Поки ініціативу підтримали Григорій Маленко, Володимир Бондаренко і Євгенія Кулеба.

За словами Маленка, вже підготовлений базовий текст відповідного проєкту рішення.

"Я пропоную ввести заборону (мораторій) на здійснення підготовчих і/або будівельних робіт. Таким чином буде неможливо будувати чергову двадцятип'ятиповерхівку під виглядом реконструкції історичної будівлі", – повідомив депутат.

У свою чергу Євгенія Кулеба повідомила, що заборона не буде поширюватися на реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт існуючих будівель в межах існуючих геометричних параметрів, будівництво, реконструкцію об'єктів інженерної та транспортної інфраструктури, будівництво, реконструкцію об'єктів соціальної інфраструктури. Мораторій хочуть ввести тимчасово – до затвердження нового Генерального плану та плану зонування території Києва.

"Громадський резонанс після руйнування будинку Уткіна підкріплює мою віру, що запит на такий мораторій є", – додала Кулеба.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, кілька тижнів тому виник великий скандал, коли в центрі Києва зруйнували прибутковий будинок Уткіна – будівлю дореволюційного будівництва, яка відноситься до епохи неоренесансу. При цьому днями повідомили, що в результаті чергової "реконструкції" може зникнути пивоварня Карла Шульца, яку побудували у 1881 році.

Коментарі

9.7т