Власнику особняка Гавсевича в Одесі доведеться заплатити штраф

Власник історичної будівлі Особняк Гавсевича, який знаходиться в парку Тараса Шевченка в Одесі, не зміг оскаржити в суді штраф за недбале ставлення до пам'ятки архітектури.

Як повідомляє "Монітор", особняк знаходиться у напівзруйнованому стані близько 20 років. Кожен новий власник історичної будівлі обіцяє його відреставрувати, але так цього і не робить. З 2018 роком особняком володіє компанія "Універсал Дірект", яка не виконала умов охоронного договору і не відновила об'єкт культурної спадщини.

Зважаючи на ці обставини мерія міста у березні 2021 року винесла припис про накладення штрафу в розмірі 170 тисяч гривень на компанію "Універсал Директ". Фірма вирішила оскаржити штраф, подавши позов до Одеського окружного адмінсуду. Але суд відмовив у задоволенні позову.

ТОВ "Універсал Директ" в липні 2018 року викупило нежитлову будівлю площею 1168,4 кв. м. під назвою "Особняк Гавсевича". У жовтні того ж року був підписаний охоронний договір. Проте, умови договору не виконуються, будівля продовжує руйнуватися.

Вона була побудована у 1903 році і призначалася для власника найбільшого одеського ломбарду Антона Гавсевича. За часів Союзу тут знаходився технічний інститут, а вже в 1960-і роки на цьому місці організували пологовий будинок. У 2001 рік він був закритий.

За даними порталу YouControl, керівницею, засновницею і бенефіціаркою ТОВ "Універсал Дірект" є Тетяна Баранова. Розмір статутного капіталу фірми – 10 тисяч гривень. ДАБІ надала дозвіл на проведення реставраційних робіт у серпні 2021 року, але поки роботи так і не стартували.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, Мінкульт нічого не робить для збереження пам'ятки архітектури Гостинний двір, який знаходиться на Контрактовій площі в Києві. У КМДА зазначили, що вся робота з захисту історичної будівлі обмежилася тим, що її обтягнули будівельною сіткою. Цей об'єкт культурної спадщини перебуває на балансі Національного заповідника "Софія Київська".

Коментарі

11.3т