В Одесі почала розсипатися ще одна пам'ятка архітектури: її не можуть відремонтувати вже 5 років

Один з найбільш примітних в Одесі пам'ятників архітектури – прибутковий будинок Маврокордато на вулиці Грецькій, 20 – почав руйнуватися. Шматок кутового карниза обвалився на тротуар, випадково не травмувавши нікого з пішоходів.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, одеська пам'ятка знаходиться в аварійному стані більше п'яти років, однак місцевою владою досі не було поставлено питання про її ремонті. При цьому комунальні служби не встановили загородження на тротуарі, бачачи, що карниз може обвалитися в будь-яку хвилину.

Тим часом, громадськістю та журналістами питання ремонту будівлі вже неодноразово піднімалося. Ще в 2014 році з цієї будівлі зірвалася частина балкона, травмувавши підлітка, який проходив повз. А в березні 2020 в будинку сталася пожежа на третьому поверсі, що в підсумку погіршило технічний стан споруди.

Відомо, що прибутковий будинок Маврокордато є пам'ятником архітектури та історії місцевого значення. Це один з найбільших і розкішних дохідних будинків в Одесі, який відомий своїм периметральним балконом. За одеським мірками він відносився до досить фешенебельних житлових будівель, в не останню чергу завдяки вишуканій і яскравій архітектурі, добре продуманому плануванню і розташуванню в самому серці Одеси.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, в місті це далеко не перший неприємний випадок з пам'ятками архітектури, які руйнуються без належної уваги місцевої влади. Схожа ситуація сталас з будівлею на вулиці Гоголя, 19. Тут фрагменти фасаду і частини балконів теж падають прямо на тротуар.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Освіта – закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. За професією працюю вже понад 15 років. Улюблені теми – економіка та політика, знаюся на криптовалютах та ринках, цікавлюся нерухомістю. На ресурсі НЕРУХОМІ із травня 2020 року.

Усі статті автора

Коментарі

139

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом