У США загинули сотні птахів через скляні фасади хмарочосів

У Нью-Йорку минулого тижня загинули кілька сотень мігруючих птахів після зіткнення з скляними фасадами хмарочосів.

Як повідомляє Dezeen, волонтер з NYC Audubon Мелісса Брейер 14 вересня знайшла понад 200 загиблих птахів біля веж-хмарочосів Всесвітнього торгового центру. Біля інших хмарочосів також знаходили загиблих і травмованих птахів.

За словами орнітологів, дезорієнтацію у птахів могло викликати відображення неба у скляних фасадах висоток.

Нью-Йорк вважається одним з найнебезпечніших міст для птахів, в тому числі через "скляні" хмарочоси. Особливо багато птахів гине під час міграцій навесні і восени.

Як відомо, Нью-Йорк – місто хмарочосів. Висотки мегаполіса складають два великих кластера. Перший розташований на самому півдні Манхеттена (Даунтаун), де знаходиться знаменита Уолл-стріт. Другий – у центрі острова (Мідтаун), біля Центрального вокзалу. Вони грають важливу роль, дозволяючи отримати максимальну кількість площі в умовах граничної тісноти бізнес-кварталів. Варто зазначити, що більшість найвищих будівель США знаходяться саме у Нью-Йорку.

Нагадаємо, що з 2019 року влада заборонила будівництво хмарочосів зі скляними фасадами. Мер міста Білл де Блазіо тоді зазначив, що "у Нью-Йорку не будуть зводити хмарочоси, які завдають шкоди екології".

За словами де Блазі, скляні фасади хмарочосів "неймовірно неефективні", тому що через скло виходить багато енергії. І саме ці будівлі є найбільшим джерелом викидів парникових газів.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, в США у рамках боротьби з глобальним потеплінням на планеті вирішили змінити концепцію забудови міст за рахунок ущільнення інфраструктури. Пілотна програма вже стартувала в центральному районі Sunset District у Сан-Франциско (Каліфорнія).

Коментарі

10.6т