Торік виробництво цементу впало більше ніж на половину – до 51% (близько 5,4 млн тонн) порівняно з 2021 роком, а його споживання становило 35% від довоєнних показників.
Про це розповіла виконавча директорка департаменту науково-технічної інформації асоціації "Укрцемент" Людмила Крипка, повідомляє "Інтерфакс-Україна" .
За її словами, 2022-го стратегічно важливий для країни продукт – цемент – випускали вісім заводів асоціації, який насамперед використовувався на об'єктах оборонного призначення. Проте зниження обсягів споживання цементу спричинило зниження виробництва. Водночас, як зауважила експертка, у січні 2022 року виробництво цементу досягло максимальних значень за 6 років.
Підприємства змогли уповільнити падіння виробництва за рахунок зростання експорту до країн Євросоюзу. Так, обсяг експорту цементу за підсумками року скоротився лише на 3,7% і становив 935 тис. тонн, тоді як обсяг імпорту зменшився у 14,8 раза – до 39 тис. тонн.
"Динаміка експорту цементу 2022 року свідчить, що українські виробники в повному обсязі забезпечили внутрішній ринок і продовжили підтримувати своє виробництво постачанням в інші країни, переважно в ЄС", - прокоментувала ситуацію на ринку Крипка.
Вона додала, що українські заводи минулого року виготовляли 16 типів цементів, серед яких найбільш популярними були цементи зі шлаком. При цьому виробники продовжують шукати шляхи збільшення ефективності композиційних портландцементів у разі зниження частки клінкеру, що є одним із головних факторів зниження викидів СО2. В асоціації також шукають шляхи використання будівельних відходів у своєму виробництві.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості , в Україні також обвалився ринок металу будівельного призначення через призупинення будівельних робіт та збої у постачанні продукції. Крім того, після руйнування "Азовсталі" та ММК ім. Ілліча ринок будівельних матеріалів зіткнувся із дефіцитом металопрокату. Пізніше цю проблему вдалося вирішити шляхом імпорту закордонної продукції.