В Києві зріс попит на оренду квартир в новобудовах

2 хв

На початку 2025 року в столиці суттєво зріс попит на оренду квартир у новобудовах, зведених з 2010 року, водночас інтерес до старого житлового фонду падає. Про це  розповіла голова київського підрозділу Асоціації фахівців з нерухомості України Оксана Ковтун, повідомило видання “delo.ua”.

За її словами, протягом 2024 року оренда квартир у Києві подорожчала на понад 30% – у всіх районах і типах житла. Проте у січні 2025 найбільше зріс попит, і відповідно ціни, на помешкання у нових ЖК. Така тенденція пояснюється трьома причинами. У першу чергу – це питання безпеки. Адже монолітно-каркасні споруди вважаються менш вразливими, аніж цегляні чи панельні. Вони також зазнають менше руйнувань при обстрілах. 

Водночас, зазначила експертка, у нещодавно зведених житлових комплексах зазвичай є паркінги, які слугують укриттями. По-друге, у новобудовах немає центрального опалення, тому там потрібно менше платити за комунальні послуги. Третій фактор – це питання комфорту. У нових ЖК є охорона, охайна територія. Усе, що в нещодавно зведених комплексах, здається і оформлюється за 1-2 дні. 

На старе житло попит низький, зауважує Ковтун. Відповідно таке помешкання довше перебуває на ринку. Статистика також засвідчує, що старий житловий фонд дешевшає. Ще в листопаді 2024-го за цінами на оренду в столиці лідирували дореволюційні, так звані "царські" будинки з середньою ціною 41 000 гривень (за двокімнатну). Вони випереджали навіть квартири у новобудовах – 37 000 гривень. Водночас сталінки на той час коштували 32 000 гривень, винайм квартир у “хрущовках” – 16 000 гривень, панельних – 14 000 гривень, в спорудах-спецпроєктах 19 000 гривень. Проте у січні 2025-го "царські" будинки здешевшали на 3000 гривень. Просіли також ціни на 10% у “хрущовках”, вартість оренди у сталінках не змінилась.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, у третьому кварталі 2024 року вартість житла зросла на 1,7 % після різкого падіння на 6% у другому кварталі цього року. Ціни на однокімнатні квартири на первинному ринку виросла на 1,1%, на вторинному – на 1%, на двокімнатні на первинному ринку – на 2%, на вторинному – на 2,3%, трикімнатні на первинному ринку – на 1,1% %, на вторинному – на 1,6%.

Автор:

Анна Завірюха

журналістка

Журналістка із досвідом більше 4-х років. Улюблені теми – архітектура та маркетинг.
Усі статті автора

Коментарі

315

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом