У КМДА розповіли про переваги ескроу-агентів

В Україні ситуацію на ринку первинної нерухомості, який є досить непрозорим, може виправити поява "ескроу-агентів" в особі банків.

Про це в понеділок, 29 березня, повідомив заступник глави Департаменту містобудування та архітектури Юрій Тацій у себе в Facebook.

За його словами, в Україні сьогодні майже немає гарантій того, що чергове будівництво не стане довгобудом, а інвестори в результаті не опиняться у скрутному становищі. Чиновник повідомив, що в Європі, щоб позбутися від подібних проблем, були введені так звані ескроу-агенти. Вони беруть участь в будівництві, тому мають всі можливості контролювати його, а зібрані кошти завжди використовувалися за призначенням.

"А це означає мінімальну "наживу" забудовника, раціональне використання коштів і кращий результат за менші гроші", - написав Тацій.

Чиновник розповів, що сьогодні в Україні будівництво об'єктів контролюють фонди фінансування і компанії з управління активами. Саме вони виступають посередниками між інвесторами і забудовникамита мають контролювати грошові потоки під час реалізації проєкту. Однак такі фонди нерідко сьогодні бувають підставними і фактично не виконують поставлених завдань.

Тацій підкреслив, що у свою чергу для банків важливо підтримувати високий рівень репутації, тому вкладаючи гроші в будівництво фінустанови зроблять все, щоб вона була виконана максимально вчасно і за менші кошти. В такому випадку банки стають учасниками будівництва, і вони зацікавлені в максимально ефективному вкладенні коштів.

Для того, щоб впровадити ескроу-рахунки, необхідна кардинальна зміна законодавства, розповів він.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, 24 лютого в Україні пройшов круглий стіл, присвячений ескроу-рахункам та фінансуванню житлового будівництва. Тут обговорили законопроєкт №4247, який передбачає впровадження подібного рішення. Однак більшість учасників висловили думку, що ввівши в дію механізм проєктного фінансування житлового будівництва і ескроу-рахунки в тому вигляді, який пропонує документ – означає створити черговий регулятивний інструмент, який не працюватиме. При цьому сам проєкт закону не вирішує питання нагляду за функціонуванням механізму, а етапи будівельних робіт для проведення платежів прописані в недосконалості.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Освіта – закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. За професією працюю вже понад 15 років. Улюблені теми – економіка та політика, знаюся на криптовалютах та ринках, цікавлюся нерухомістю. На ресурсі НЕРУХОМІ із травня 2020 року.

Усі статті автора

Коментарі

120

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом