У Києві орендні ставки на ринку житлової нерухомості зросли, при цьому попит почав знижуватися.
Про це розповів президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрій Піта, повідомляє Adress.ua.
За його словами, у столиці попит на орендоване житло почав зростати з травня 2022 року, протягом літа попит набирав обертів. У вересні показники досягли пікових значень, а вже у жовтні попит пішов на спад.
"Якщо порівняти піковий серпень та показники попиту в листопаді, то попит знизився в середньому на 25%. Нічого дивного у цьому немає. Така тенденція зимового періоду в оренді спостерігається щороку", - розповів Піта.
Він додав, що з огляду на сьогоднішні реалії трохи змінилися пріоритети орендарів при виборі житла. Насамперед їх цікавить невисокий поверх, наявність газу в квартирі, наявність поруч магазинів з генератором, і найголовніше – подалі від військових та інфраструктурних об'єктів.
У листопаді середня вартість орендного житла у Києві склала 6 доларів за "квадрат", ще у серпні ціна була 5 доларів.
Традиційно найдорожчим районом Києва для оренди є Печерський район. Медіанна вартість оренди у центрі столиці становить $692 за об'єкт чи 10 дол. за кв. На другому місці – Шевченківський. Орендодавці у цьому районі просять 443 дол. за квартиру ($7/кв.м). На третьому місці Голосіївський район – 353 дол. за об'єкт ($7/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована у Деснянському районі – 173 дол. за квартиру чи 4 дол. за кв.
Як повідомляли НЕРУХОМІ у новинах нерухомості, попит на нові квартири в Україні впав на 95%. Попри це, забудовники не стали знижувати ціни, ба більше, вартість квадратного метра продовжувала зростати пропорційно собівартості будівництва або навіть швидше, розраховуючи на так званий відкладений попит.