Столичний ринок нерухомості ожив: кількість угод зросла на 12%

За перші чотири місяці цього року кількість угод на вторинному ринку нерухомості в Києві зросла до 12% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Про це розповіла голова Київського міського відділення Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) Олена Гайдамаха, передає Інтерфакс-Україна.

За її словами, найбільшою популярністю серед покупців користувалися недорогі квартири площею до 50 "квадратів". На цей вид нерухомості довелося 60% угод. Ріелтори підкреслюють, що зростання кількості угод на ринку може бути пов'язана з ростом іпотечного кредитування. Частина інвесторів купують нерухомість для збереження капіталу в умовах локдауна.

При цьому експерти прогнозують, що надалі ринок буде розвивати неспішними темпами на 2-3% в місяць, великих передумов для будь-яких стрибків – не передбачається. Відповідно коливання цін можливі в межах 3-5% в залежності від попиту, локації і стану квартир.

Що стосується всеукраїнського ринку, то тут спостерігається велике зростання попиту на заміську нерухомість. Як повідомив глава асоціації Юрій Піта, зростання склало близько 12%. Близько 40% попиту припадає на приватні будинки площею 80-150 кв. м в межах 20 км від міст. У підсумку така нерухомість додала в ціні близько 6%. Пік активності буде припадати на середину травня і кінець червня. Так, 45-50% попиту буде сконцентровано на сегменті заміської нерухомості, 40% – одно- і двокімнатні квартири в межах міст, до 10% – квартири від 70 кв. м.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, згідно з даними Нацбанку, в Україні в першому кварталі 2021 року обсяг іпотеки виріс у два рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 1,4 млрд гривень. Всього було укладено в січні-березні цього року 1811 договорів.

Коментарі

13.2т