Розроблено законопроєкт, який має захистити інвесторів на ринку нерухомості

У Верховній Раді у середу, 17 лютого, зареєстрували законопроєкт №5091 щодо гарантування прав на об'єкти нерухомого майна, який має захистити права інвесторів і навести лад на ринку нерухомості.

Він був розроблений заступником голови комітету Верховної Ради з питань будівництва Оленою Шуляк і групою народних депутатів.

Як наголошується в пояснювальній записці, документ заповнить низку прогалин в законодавчому регулюванні будівельної галузі. Всі визначені законом шляхи інвестування та фінансування будівництва об'єктів нерухомості не можуть в повній мірі захистити права інвесторів в будівництво, забезпечити прозоре залучення коштів і роблять ринок будівництва непривабливим як для внутрішніх, так і для зовнішніх інвесторів, а також захищають права інвесторів від недобросовісних забудовників тільки декларативно. Зазначене підтверджується наявною кількістю житлових недобудов, будівництво яких не завершується протягом багатьох років.

При укладанні договорів, якими передбачається інвестування в будівництво об'єктів нерухомого майна, більшість інвесторів не мають всієї інформацією щодо об'єкта будівництва, наявності у замовника будівництва права на виконання будівельних робіт, проєктної документації на будівництво, реального стану будівництва об'єкта тощо. Також інвестор позбавлений реальної можливості контролювати замовника будівництва. При цьому замовник будівництва може вводити в оману потенційних інвесторів щодо важливих для них відомостей.

У зв'язку з недосконалістю законодавчого регулювання інвестори тривалий час не можуть ні отримати у власність об'єкти нерухомого майна, ні повернути кошти, залучені в будівництво таких об'єктів.

Щоб виправити цю ситуацію і був розроблений законопроект №5091. Його основною метою є створення правових механізмів для забезпечення державою речових прав на об'єкти незавершеного будівництва та майбутні об'єкти нерухомості, право на виконання будівельних робіт щодо яких отримано з дати вступу в силу законопроєкту.

У пояснювальній записці уточнюється, що реалізація даної ініціативи не потребує додаткового фінансування з державного та місцевого бюджетів.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, у Верховній Раді 16 лютого зареєстрували законопроекти №№ 5071 та 5072, щодо реформування та підвищення відповідальності в сфері містобудівної діяльності. Документи розширюють коло суб'єктів у сфері містобудування, які мають право надавати сервісні послуги, монополістом яких на сьогодні є держава.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Освіта – закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. За професією працюю вже понад 15 років. Улюблені теми – економіка та політика, знаюся на криптовалютах та ринках, цікавлюся нерухомістю. На ресурсі НЕРУХОМІ із травня 2020 року.

Усі статті автора

Коментарі

107

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом