Попит і пропозиція вирівнялись на ринку нерухомості в Україні

В Україні на первинному ринку житла наявний попит маже повністю збігається з "реальною" пропозицією. Про це порталу НЕРУХОМІ розповіла директорка з продажів будівельної компанії GAZDA Маріанна Бігунець.

За її словами, в середньому по країні попит досі складає до 35% від "довоєнного" рівня. Однак в окремих регіонах (Закарпатська, Львівська обл. тощо) порівняно з 2021 роком попит на нове житло збільшився у 1,5-1,8 рази. 

"Наразі понад 90% попиту на первинне житло сконцентровано головним чином в більш безпечних у "воєнному" сенсі містах, таких, як Ужгород, Чернівці, Львів, Івано-Франківськ, Житомир, Дніпро, Вінниця та Київ", - зауважила експертка.

Бігунець додала, що переважну більшість покупців цікавить готове до заселення житло (з ремонтом), або те, яке знаходиться на завершальних стадіях будівництва (понад 50% наявного попиту), в нових чергах ЖК чи котеджного містечка на стадії активного зведення (до 30% попиту), або ж в нових об’єктах з безперервним веденням будівельних робіт на стадії готовності від 30% (до 20% попиту). 

"Від початку 2024 року можна зробити висновок, що на "первинці" продається лише те, що активно будується. Покупці готові інвестувати в житло на етапі котловану тільки у перевірених забудовників, які працюють давно на ринку і мають гарну репутацію. Адже громадяни стали більш обачними й не мають жодного наміру купувати, навіть "за дешево", житло в "заморожених" об’єктах, терміни будівництва яких, м’яко кажучи, "розмиті" і непевні, а доля девелоперів таких недобудів також під великим питанням", — зазначила вона.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, на Прикарпатті у січні-березні 2024 року порівняно з відповідним періодом 2023 року зросли обсяги прийнятих в експлуатаціію житлових будівель на 15,5%. Зростання спостерігається як і в області вцілому, так і у більшості районів, за винятком Косівського.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Освіта – закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. За професією працюю вже понад 15 років. Улюблені теми – економіка та політика, знаюся на криптовалютах та ринках, цікавлюся нерухомістю. На ресурсі НЕРУХОМІ із травня 2020 року.

Усі статті автора

Коментарі

1.5т

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом