Питання з хрущовками в Україні: що пропонує Мінрегіон

Мінрегіон розробив законопроєкт щодо реконструкції застарілого житлового фонду, який має спростити знесення житлових будинків, які вичерпали свій ресурс.

Про це розповіла заступник голови парламентського комітету з питань містобудування Олена Шуляк в інтерв'ю виданню "Гордон".

Вона нагадала, що обговорення цієї теми ведеться з 2006 року, коли був прийнятий закон про комплексну реконструкцію застарілого житлофонду. При цьому, хоч закон і був прийнятий, механізмів його реалізації не розробили: незрозуміло, як розселяти і що конкретно робити зі старими будинками. За документами, знесення будинку можливе лише при 100% згоди з боку його мешканців. Але по факту отримати схвалення всіх абсолютно мешканців – виявилося нереальним.

"Тому Мінрегіон підготував законопроєкт, який стосується зниження цього бар'єру: якщо 75% мешканців згодні, тоді можна приступати до розселення", – розповіла Шуляк.

До процесу вирішення питання з хрущовками необхідно залучати забудовників, місцеву владу та громадськість.

"Тут трикутник: інвестор-забудовник, мешканці та місцева влада. Якщо баланс буде знайдений, в законопроєкті, мені здається, він прописаний, то можна знайти варіант, щоб кожному було цікаво. І щоб цей камінь з 2006 року можна було зрушити", – додала Шуляк.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, в якості пілотного проєкту щодо реновації застарілого житлового фонду раніше був обраний Київ. За попередніми підрахунками в столиці України знаходяться близько 3000 будинків, ресурс яких практично вичерпаний. Реалізацію проєкту планують почати з мікрорайону Нивки.

Загальна площа застарілого житлового фонду за даними Держстату становить 4,33 млн кв. У деяких районах міст є будинки, побудовані ще у 30-і роки минулого століття.

Коментарі

34.9т