В Одесі обвалився старий будинок поряд з яким зводиться ЖК

Володимир Гришенко
17.11.2022 18:58

2 хв

В Одесі в ніч на 16 листопада обвалилася  частина флігелю житлового будинку на вулиці Мечникова, 12. Поряд із цим будинком на Мечникова, 8 будується житловий комплекс із підземним паркінгом та вбудованими громадськими приміщеннями.

Як повідомив голова одеського ДАБКу Олександр Авдєєв, у зв'язку з інцидентом замовлено додатковий звіт у незалежній експертній організації.

"Візуально на місці обвалу відсутнє відшарування від встановлених паль верхнього глиняного шару ґрунту, а також нижнього шару черепашнику. Це свідчить про відсутність ґрунтового зсувного процесу, як наслідку впливу об'єкта будівництва на обвалення", – розповів Авдєєв.

Будівництво багатоквартирного будинку веде по сусідству компанія "Стікон". Міська влада відселила мешканців постраждалих квартир. При цьому, за інформацією керівництва ТОВ "Стікон", вже прийнято рішення про надання квартир постраждалим від обвалу сімей для їх постійного проживання, повідомив голова ДАБКу.

Незалежна експертна організація має надати додатковий звіт щодо встановлення причин обвалу частини вказаного житлового флігеля. Внаслідок пригоди мешканці будинку на Мечникова, 12 не постраждали. Перед початком будівництва ЖК у Науково-дослідній частині Одеської державної академії будівництва та архітектури замовили висновок про його вплив на сусідні будинки.

Згідно з рекомендаціями експерта, потрібно було передбачити облаштування шпунтового ряду з буронабивних паль. Ці рекомендації враховані під час проєктування та будівництва.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості України, в Одесі впала стіна пам'ятки архітектури по вулиці Ніжинській, 16. Уламки будівлі пошкодили й сусідній двоповерховий будинок: каміння пробили дах, розбили вікна та впала стіна, яка прилягала до аварійного флігеля. Влада Одеси заявляла, що давно спостерігала за аварійною будівлею, проте чому допустила обвалення – залишається відкритим питанням.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Освіта – закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. За професією працюю вже понад 15 років. Улюблені теми – економіка та політика, знаюся на криптовалютах та ринках, цікавлюся нерухомістю. На ресурсі НЕРУХОМІ із травня 2020 року.

Коментарі

1.8т

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом