Скандальна забудова біля Чкаловського скверу: забудовник оскаржив навіть штраф

Володимир Гришенко
05.10.2022 17:58

2 хв

Окружний адмінсуд Києва 26 вересня задовольнив позов Інституту геологічних наук щодо оскарження дій Департаменту охорони культурної спадщини КМДА відносно будівництва на розі вулиць Олеся Гончара та Михайла Коцюбинського в центрі Києва, впритул до Чкаловського скверу.

Як повідомляє "Київвлада", у рішенні суду йдеться, що минулого року представники Департаменту культурної спадщини провели огляд ділянки на Гончара, 55б, де будується багатофункціональний комплекс. За даними столичної влади, будівництво проходить у Центральному історичному ареалі міста, при цьому забудовники не отримали погодження на проведення робіт від цього департаменту.

За результатами огляду було винесено припис, а також накладено штраф на загальну суму 35,7 тис. гривень. Тепер за рішенням суду штраф можна не платити.

Як відомо, ще 2 березня 2003 року між Інститутом геологічних наук НАН України та ТОВ "Ділайвест" було укладено договір про пайову участь у будівництві на вул. Олеся Гончара, 55б. Що саме і на яких умовах вирішили будувати спільно з приватною компанією, достеменно невідомо, оскільки ця угода відсутня у публічному доступі. 2006 року КМДА надав інституту дозвіл на проведення будівельних робіт офісного центру. Фактично йшлося про узгодження будівництва без зміни цільового призначення ділянки.

Будівельні роботи тут стартували у 2016 році та привернули увагу громадськості й деяких депутатів Київради. Було встановлено, що будівництво на цій території ведеться із порушенням законодавства України у сфері охорони культурної спадщини. Згодом Мінкульт видав припис про зупинення робіт.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості України, щодо цього будівництва пройшли масштабні судові розгляди, які закінчилися на користь забудовників.

Місцеві жителі виступають активно проти будівництва, вважають, що через нього може постраждати сам сквер. Як відомо, сквер імені Чкалова – один із найстаріших у Києві, він знаходиться біля вулиць Гончара та Коцюбинського, а зелена зона була розбита тут майже сто років тому. На ділянці 0,33 га, яка фактично є частиною скверу імені Чкалова, зводять 14-поверховий житловий будинок із вбудованими приміщеннями. Висота будівлі буде орієнтовно 56 метрів.

За даними порталу YouControl, засновником фірми "Ділайвест" є кіпрська компанія Sparenton Limited, яка своєю чергою пов'язана з низкою компаній, афілійованих зі столичним забудовником Stolitsa Group.

Забудовники:

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Освіта – закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. За професією працюю вже понад 15 років. Улюблені теми – економіка та політика, знаюся на криптовалютах та ринках, цікавлюся нерухомістю. На ресурсі НЕРУХОМІ із травня 2020 року.

Коментарі

17.3т

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом