Київрада не заборонятиме будівництво ЖК Тургеневъ на місці садиби Зеленських

1 хв


Київрада не заборонятиме будівництво ЖК Turgenev на місці історичної садиби Зеленських забудови кінця ХІХ століття. Про це повідомив активіст Дмитро Перов посилаючись на офіційну відповідь міськради за результатами розгляду петиції про заборону зведення ЖК.

Київрада повідомила, що правові підстави для припинення зведення ЖК зараз відсутні. Чиновники міської адміністрації бідкаються, що забудовник ТОВ "Тургенєв Білд" подав на них до суду і вже виграв дві інстанції. Тож, будівництво ЖК імені російського поета в Києві зупинити вони просто не в повноваженнях.

“Чиновники переповідають історію про те, що Департамент містобудування та архітектури було програно суди першої та апеляційної інстанції щодо дозволу на будівництво відповідного ЖК. При цьому, варто зауважити, що в обох випадках основним аргументом забудовника ТОВ "Тургенєв Білд" - була відсутність у будівлі 1890 року охоронного статусу памʼятки”, — зазначив Перов.

У квітні 2022 року ГО Мапа Реновації подала пакет облікової документації на присвоєння історичній садибі статусу памʼятки. Проте у відповіді Київради йдеться про те, що до Департаменту охорони культурної від різних установ надійшли матеріали про втрату будівлею автентичності у зв’язку з проведеною реконструкцією і надбудовою.

У квітні цього року на фасаді садиби вивісили інформаційний банер про “неісторичність” будівлі. Забудовник заявив, що отримав такий висновок після історико-культурного дослідження, проведеного спеціалізованою установою.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, після розголосу на сайті Київради активісти підписали петицію про заборону будівництва ЖК Тургеневъ на місці історичної садиби. У травні петиція зібрала потрібні 6 тисяч голосів.
 

Автор:

Анна Завірюха

журналістка

Журналістка із досвідом більше 4-х років. Улюблені теми – архітектура та маркетинг.

Усі статті автора

Коментарі

744

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом