
Київрада дозволила побудувати на місці старовинного особняка нову будівлю
Будівлі не встигли надати статус пам'ятки архітектури
Новини
Завершено досудове розслідування щодо присвоєння 11 млн гривень бюджетних коштів під час будівництва казарм в Одеській області.
Про це у вівторок, 2 березня, повідомили в пресслужбі Держбюро розслідувань.
"Слідство встановило, що посадові особи Збройних сил України у змові з представниками ТОВ організували прийом підроблених актів за завищеними обсягами виконаних робіт з будівництва казарм у Лиманському районі, за які з бюджету було виплачено понад 11 млн гривень", - розповіли правоохоронці.
Так серед підозрюваних виявився начальник Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ у складі Міноборони, заступник начальника управління - головний інженер Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ, начальник відділу розквартирування військ і землекористування - заступник начальника Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління, керівництво підрядної та субпідрядної організацій.
Слідчі ДБР також з'ясували, що до схеми залучили інженера технагляду з Києва, який систематично погоджував надані йому акти без виїзду на будівництво.
Як відомо, зведення казарм у селищі Чорноморському Лиманського району проходило в рамках масштабної всеукраїнської програми будівництва житла для військовослужбовців, передає Думська.
Тут мали побудувати п'ять казарм. Тендери на їх будівництво виграли три фірми: ВАТ "Одестрансбуд", ПП "Проєкт-Актив", ТОВ "СКА-Дарина". Міноборони виділила на це 20 млн гривень. За цю суму також мали провести роботи з внутрішнього оздоблення та облаштування меблями. Тепло-, водо- та газопостачання мав забезпечити квартирно-експлуатаційний відділ Одеси під керівництвом підполковника Дмитра Конюхова.
Крім того, варто зазначити, що будівництво велося з явними порушеннями норм: в частині будівель, які хоч якось заселилися, через сирість утворився грибок. При цьому якимось чином ці казарми виявилися непідключеними до каналізації.
У розслідуванні прокуратури пізніше з'ясувалося, що в проведенні тендерів теж були порушення, на що начальник квартирно-експлуатаційного управління Ігор Литвинюк заявив: "Згідно з моєю суб'єктивну думкою порушень в проведенні процедурних закупівель, які позначені в поданні військової прокуратури Південного регіону України, не виявлено".
В ході розслідування було встановлено факти необґрунтованого збільшення вартості закупівель, що призвело до подорожчання будівельних робіт. До того ж перенесення здачі об'єктів також призвело до підвищення їх вартості.
Підкреслимо, що будівництво казарм нерідко супроводжуються подібними скандалами. Як повідомляли НЕРУХОМІ, колишній чиновник Збройних сил України допустив розтрату 3 млн гривень під час будівництва казарм в Бахмуті (Донецька область).
Будівлі не встигли надати статус пам'ятки архітектури
Законопроєкт про реформування ДАБІ повинні подати в Раду до літа
Прокуратура завершила досудове розслідування
Рішення Шостого апеляційного адміністративного суду залишили без змін
Компанія оприлюднила фінзвіт на Лондонській фондовій біржі