10 основних помилок в інтер'єрі вітальні

Альона Ярош 28.09.2022 08:20

8 хв

Вітальня одна з тих кімнат, де ми зазвичай проводимо більшість часу, коли ми вдома. Саме тут збирається уся сім'я, приймають гостей, або ж просто відпочивають. Тому, інтер'єр вітальні потрібно продумати до найдрібніших деталей і врахувати усі можливі нюанси, щоб створити простір, який однаково буде затишним, стильним та функціональним. Для створення інтер'єру вітальні можна користуватися картинками з модних журналів, або сайтом Pinterest, але такий дизайн не завжди може підходити саме вашій кімнаті, або ж і для життя в цілому. Хоча існує здебільшого шаблонний набір меблів куди входять: місця для сидіння, журнальний столик та телевізор, зробити помилки тут легше, ніж здається.

Тож НЕРУХОМІ підготували для вас спеціальний матеріал, де детально описали що враховувати та чого не варто робити при створенні ідеального житлового простору.

1. Сприйняття 

Хоча, безумовно, є ключові принципи дизайну, яких слід дотримуватися під час оформлення вітальні – і ми розглянемо їх трохи пізніше – але найважливіше, на що потрібно орієнтуватися – це ваше власне почуття стилю. Якщо схема декорування не резонує з вами, швидше за все, вона швидко набридне, і вам не сподобається проводити час у такій кімнаті. Навіть якщо комусь з ваших знайомих будуть здаватися занадто яскравими, або дуже темними кольори, які ви обрали – головне щоб саме вам було комфортно у такій атмосфері. Інтер'єр повинен відображати вашу особистість – це і є вашим пріоритетом. 

Якщо ви не знаєте з чого почати, то рекомендуємо спершу обрати диван, який стане "опорою простору". Потім вже буде легше додавати інші елементи дизайну орієнтуючись на його стиль, форму та колір.

2. Взаємозв'язок

Одна з найпоширеніших помилок – оформлення дизайну вітальні окремо від решти будинку. Це може створити розрізнену естетику та викликає відчуття деякого дискомфорту. Між усіма кімнатами у будинку повинно бути щось спільне: загальна стилістика, або колір чи матеріал, який повторюється у кожному приміщені. Однак, при цьому кожна кімната може розповідати свою історію. 

3. Масштаб

На початку процесу декорування, витратьте трохи часу на створення плану кімнати. Це допоможе візуалізувати майбутній інтер'єр та уникнути можливих помилок з розмірами меблів. Також, можна на підлозі вітальні крейдою, або за допомогою малярної стрічки нанести обриси меблів враховуючи їх точні розміри. Такий прийом допоможе вам краще зрозуміти, скільки місця займе кожен предмет інтер'єру та чи зручними будуть маршрути пересування по кімнаті. До того ж це дозволить вам краще зрозуміти як вона виглядатиме.

4. Притискання дивану до стіни 

Одна з найпоширеніших помилок дизайну вітальні – це коли усі меблі присунути до стін. Хоча такий варіант може здатися логічним способом зробити маленьку вітальню більшою, оскільки у центрі кімнати буде вільний простір, насправді це має зворотний ефект. Коли всі меблі розміщаються по периметру приміщення, це створює відчуття обмеження простору та горизонту, тому кімната може здаватися набагато меншою ніж є насправді. Щоб уникнути цього, просто відтягніть диван і крісла від стіни, навіть якщо це лише на кілька сантиметрів, у такий спосіб ви позбудетеся ефекту "коробки" у вітальні. 

5. Вибір килима неправильного розміру

Килими можуть бути чудовим способом, щоб об'єднати всі елементи інтер'єру в кімнаті, забезпечивши візуальне місце відпочинку та точку, навколо якої можна розставити меблі. Але одна з найбільших помилок, яку іноді допускають обираючи килим – це килим малого розміру. Безумовно все залежить від особистих уподобань, однак, маленький килим буде виглядати відокремлено, як острів посеред кімнати і тим самим візуально ділитиме простір. Тому ми рекомендуємо обирати килими середнього, або великого розміру з красивою текстурою, або помітним дизайном. Адже це часто перше, на що звертають увагу заходячи до кімнати. Не бійтеся експериментувати з формою та орнаментами килима, оскільки це один з тих елементів інтер'єру, який ви завжди легко можете замінити.

6. Меблі

Коли ви обираєте меблі для вітальні потрібно дотримуватися декількох простих правил: по-перше, не обирайте громіздкі меблі для малогабаритної кімнати; по-друге, велика кількість меблів перевантажить кімнату будь-якого розміру, зробить її тісною та ускладнить переміщення по ній. До того ж переповнена вітальня не сприяє відпочинку. 

Забудьте про традиційний гарнітур з дивана та двох крісел у поєднанні з журнальним столиком, що колись були обов'язковим атрибутом кожної вітальні. Зупиніть свій вибір на окремих предметах, які можна міксувати та поєднувати відповідно до простору. Це більш практично та дає набагато більше свободи. Комбінуйте м'який диван з оксамиту з плетеним кріслом у металевій оправі та дерев'яним кавовим столиком. А можливо, замість традиційного дивану ви захочете обрати декілька крісел-мішків. Тоді додайте до цього "набору" журнальний столик на колесах у стилі лофт та пару незвичайних торшерів. Не бійтеся проявити свою креативність! 

А що ж робити з місцями для зберігання? Адже шафи, стелажі та полиці зазвичай займають багато місця та можуть перевантажувати простір. Однак є прийоми, які допоможуть уникнути нагромадження. Оберіть вбудовані шафи з дзеркальними поверхнями, або ж відкритими полицями. Найкраще, якщо вони будуть розміщатися у ніші. На щастя забудовники часто пропонують варіанти планувань з нішами у різних кімнатах. Також, стелажі можна пофарбувати в один колір зі стінами і тоді не буде відчуття ніби на вас щось тисне. 

7. Змішування узорів

Введення візерунків у схему вітальні – це чудовий спосіб додати кольорів та індивідуальності, але знайти правильний баланс може бути складно. Занадто багато узорів у текстилі, або аксесуарах може зробити ваш інтер'єр неохайним та хаотичним. А якщо візерунків занадто мало, то вітальня може здатися незакінченою. Тому, щоб такого не сталося важливо дотримуватися балансу. Якщо ви обрали диван з узорами, то підтримайте його однотонними подушками, і навпаки. Так само і диван з візерунками не варто поєднувати з такими ж кріслами, але крісла можуть мати цікаву фактуру, або бути зі шкіри, шнура чи лози. 

Не забувайте і про штори, адже вони займають досить помітну площу у кімнаті. Обирайте матеріали для оздоблення вікон ті, які будуть поєднуватися з іншими текстильними виробами в інтер'єрі. Крім того, при виборі штор враховуйте їх практичність та рівень фільтрації світла. 

Однак, є інтер'єри, стиль яких не передбачає зайве оздоблення, наприклад мінімалізм, або hi-tech де зазвичай узорів взагалі немає. Тут акценти зміщують на форму, поєднання кольорів, фактурність та функціональність. Такі інтер'єри можна доповнювати незвичайними картинами, витворами мистецтва та іншим.

8. Точка фокусування

Фокусна точка – це місце, на яке потрапляє ваш погляд, коли ви вперше входите в кімнату. Вона допомогає з розміщенням меблів, створюючи природну опорну точку, навколо якої можна побудувати схему інтер'єру. Відсутність такої точки може створити проблему з великою кількістю дрібних предметів, які борються за увагу, щоб стати центром. Фокусною точкою може стати камін, навколо якого розташують усі інші меблі. Також таким центром може бути і диван, велике панорамне вікно, або стіна, що оздоблена дизайнерськими шпалерами, настінним розписом, або картинами та декоративними панно. 

Однак не варто робити центральною точкою телевізор. Попри те, що великий телевізор неминуче займатиме багато місця, є способи замаскувати його присутність, щоб він не домінував у всій вітальні. Найпростіший спосіб зробити телевізор менш помітним – пофарбувати стіну за ним у чорний, або дуже темний колір. Також можна встановити його на стіну, що має оздоблення, наприклад креативні 3d-панелі, дерев'яну обшивку, дизайнерські панелі чи інше декорування.  Звісно ж такий спосіб підійде не всім, тож як альтернатива можна встановити його у вбудовану шафу, або на стіну з полицями, картинами та іншими артоб'єктами. 

9. Лише одне джерело освітлення

Освітлення один з ключових елементів інтер'єру, тому його потрібно ретельно продумати. У кімнаті зазвичай є декілька джерел світла: основне (центральний великий світильник), допоміжне (точкові світильники або споти), місцеве (торшери, настільні лампи, бра), декоративне (підсвітка стін та меблів). Але у сучасних інтер'єрах іноді обходяться без великих люстр, або підвісних світильників і застосовують тільки споти та місцеве освітлення. Такий варіант особливо актуальний у маленьких просторах. 

Також якщо є така можливість ми рекомендуємо встановлювати димер (регулятор інтенсивності світла), який зазвичай має кілька рівнів освітлення та дозволяє змінювати тон та атмосферу вітальні.  

10.  Картини та витвори мистецтва

Картини та інші твори мистецтва нададуть характеру та індивідуальності інтер'єру вітальні. Однак основна проблема полягає в тому, що такий декор часто розміщається неправильно. Це може бути унікальна картина, або неймовірний витвір мистецтва, але якщо його повісити занадто низько або занадто високо, то це повністю зіпсує естетику. 

Щоб правильно обрати місце розміщення картини слід відштовхуватися від її розміру та орієнтуватися на загальний масштаб кімнати, меблів та інших предметів у вітальні. Якщо над диваном або тумбою потрібно повісити окремий елемент, переконайтеся, що він становить не менше двох третин ширини предмета меблів, щоб створити більш збалансований вигляд. Або можна на такій же площі розмістити групу зображень. Вішайте витвір мистецтва приблизно на рівні очей та на відстані близько 25 см між нижнім краєм картини та поверхнею предмета мебелі. Якщо розмістити вище вказаних параметрів, то це може виглядати так, ніби картина злітає.

Сподіваємося, що з нашими порадами вам буде легше впоратися з дизайном інтер'єру вітальні та створити той ідеальний простір, про який ви завжди мріяли. А щоб полегшити для себе це завдання, можна скористатися готовими плануваннями, які вже є на сайтах житлових комплексів.

Автор:

Альона Ярош

Експерт

Експерт nerukhomi.ua. Дизайнер архітектурного середовища, викладач. Великий досвід написання експертних матеріалів на тему архітектури, інженерії, дизайну та декорування інтер'єру. На проєкті НЕРУХОМІ з червня 2022 року
Усі статті автора

Коментарі

690

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом