Суд дозволив на Печерську в Києві будувати чергову висотку

Окружний адмінсуд Києва скасував низку обмежень для компанії "Сервіс-Центр", яка шляхом реконструкції нежитлової будівлі у Військовому проїзді, 1/8 у Печерському районі збирається побудувати багатофункціональний комплекс.

Відповідне рішення суд ухвалив 4 жовтня, посилаючись на те, що в столиці не був затверджений план зонування території, тому немає підстав вважати, що об'єкт знаходиться в центральній планувальній зоні, і відповідно – немає підстави для обмеження по висоті на рівні не вище 27 м.

Також суд зазначив, що на момент видачі містобудів не були належним чином затверджені межі історичного ареалу, тому відсутні підстави вважати, що об'єкт знаходиться в його межах.

Згідно кадастру, за функціональним призначенням ділянка відноситься до комунально-складської території. У 2018 році Київрада затвердила Детальний план території, куди входить ділянку в проїзді Військовому, 1/8. У ньому зазначено, що будівля за вказаною адресою, з 2004 року належить фірмі "Сервіс-Центр", підлягає реконструкції під об'єкт побутового обслуговування.

Але вже в січні 2021 року компанія отримала містобуди на реконструкцію будівлі під багатофункціональний комплекс. Як відомо, забудовники неодноразово вдаються до хитрощів і будують під виглядом багатофункціональних комплексів звичайні ЖК.

Згідно з даними порталу YouControl, керівником компанії є Ірина Амелькина, бенефіціарами – Ігор Кулешов і Віктор Маковенко. Розмір статутного капіталу – 700 тисяч гривень.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, раніше ОАСК визнав протиправним і скасував пункти в містобудах, що стосувалися висоти багатофункціонального комплексу, який має вирости на місці Деміївського ринку.

Коментарі

13.8т