Один з важливих елементів забудови, на який часто не звертають увагу покупці квартир під час відвідування відділів продажу, – прибудинкова територія. Саме від її благоустрою залежатиме комфорт, а головне безпека проживання майбутніх мешканців.
Про це написав заступник голови Департаменту архітектури і містобудування КМДА Юрій Тацій у себе в Facebook.
За словами столичного чиновника, прибудинкова територія виконує різні функції: це і зелена зона, і тимчасова парковка для машин і територія, якою повинні безпечно пересуватися пішоходи. Її проєктування регламентується державними будівельними нормами. Так, вони регламентують проїзд, пішохідні комунікації, велодоріжки, наявність дитячих і спортивних майданчиків, а також майданчиків для вигулу домашніх тварин, велосипедних доріжок, розміщення контейнерів для збору побутових відходів, зелених зон.
При цьому в місцях перетину пішохідних доріг з автомобільними проїздами слід влаштовувати плавні переходи для пересування маломобільних груп населення.
Крім того, висота огорожі прибудинкової території також відображається у регламентах ДБН: на кордоні з сусідньою ділянкою його висота має бути не вище 2 метрів, а висота огорожі з вулицею – не більш 2,5 метрів.
Як повідомляли НЕРУХОМІ, Міністерство розвитку громад і територій України запланувало низку істотних змін в нормативах будівництва, які носитимуть комплексний характер. Відповідно до початкових планів, реалізація має пройти до 2031 року. В основі нової концепції лежить європейська система регулювання.