Для зниження іпотеки влада хоче переглянути бюджет

До Державного бюджету України планують внести зміни для розширення програми іпотеки для громадян.

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко в одному з політичних шоу на телеканалі "1+1".

За його словами, сьогодні ставка за іпотекою становить приблизно 10%, вона висока і не працює масово.

"Для того, щоб запрацювало, треба, щоб ставка в іпотеці в достроковому періоді 10-15 років була 3-4%. Тоді це буде масово. Це прості розрахунки. А кредити, які об'єктивно зараз середні в країні, вони йдуть вниз. Ця програма, яка була "5-7-9", було дуже важко її запускати, але одним з позитивів цієї програми було те, що банки почали кредитувати і конкурувати. І вже немає ставок 24-25. І не тільки через облікову ставку", – підкреслив міністр.

Петрашко розповів, що за перші три місяці за програмою видали кредитів на 250 млн, але зараз вже вийшли на показник у 800 - 900 млн в тиждень. При цьому в уряді вважають, що і стільки – недостатньо, програму ж планували на 20 млрд, а є – приблизно 6,5.

"У змінах до бюджету на наступний рік ми будемо розширювати програми. Будуть нові програми - для середнього бізнесу, тому що зараз вона діє тільки для мікро і малих підприємств з обмеженою компенсацією, розширення на людей іпотеки. Зараз іпотека ринкова в районі 10+ відсотків. Є різні випадки, але це точково. Люди не будуть брати кредити під 10% масово ", – сказав Петрашко.

Також він навів розрахунок, за яких умов люди можуть почати масово брати іпотечні кредити.

"Простий розрахунок показує: середня зарплата 10 тисяч гривень, сім'я заробляє десь 16-17 тисяч (середній дохід), для того, щоб квартиру 40-45 тисяч доларів, яка є середня по Україні, кредит під 3% говорить, що сім'я буде оплачувати в районі 7-8 тисяч гривень з розрахунку 10+ років амортизації. Тоді будуть брати. Якщо буде більше 8 тисяч гривень обслуговування, це відсотки і тіло, кредит на іпотеку масово не будуть брати ", – пояснив міністр.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, іпотечні ставки необхідно знизити до 3%, щоб залучити масового покупця на ринок нерухомості в Україні. Як пояснив глава компанії Інтергал-Буд Володимир Зубик, для держави це буде коштувати всього 2 млрд грн на рік.

Автор:

Команда Нерухомі

Редакція

Досвідчені експерти у сфері юриспруденції, містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Вони спеціалісти з багатолітнім досвідом роботи в державних структурах, відповідною освітою та знаннями, які вирішили приєднатись до проєкту, щоб допомогти оздоровити ринок нерухомості.

Усі статті автора

Коментарі

92

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом