Чехія вирішила очолити процес відновлення України

Чехія виявила бажання очолити процес післявоєнного відновлення України. Про це заявив міністр промисловості та торгівлі Йозеф Сікелла під час зустрічі чеських послів у Празі.

Як повідомляє Європейська правда, Україна надала документ, в якому зазначені ключові потреби, пов'язані з відновленням інфраструктури, що постраждала в ході російської агресії. Чехія зараз головує в Євросоюзі та має можливості, щоб допомогти Україні. Відомо, що Міністерство промисловості Чехії заснувало "Бізнес-клуб Україна" як платформу для узгодження потреб нашої країни та пропозицій чеських компаній.

Сікелла також поскаржився, що Чехія нічого в минулому не робила, щоб зменшити залежність від російських енергоносіїв, нехтували диверсифікацією джерел та будівництвом інфраструктури. Однак зараз їх уряд вживає заходів щодо виправлення ситуації.

За підрахунками Київської школи економіки, станом на 22 серпня сума прямої шкоди України зросла до 113,5 млрд доларів. Російські війська пошкодили або зруйнували 131,3 тисячі житлових будинків (на 47,8 млрд доларів), а також різні об'єкти інфраструктури. За останніми даними внаслідок бойових дій пошкоджено або зруйновано 311 мостів та мостових переправ, 24,8 тисячі кілометрів доріг. Як повідомили у Мінінфраструктурі, за час воєнних дій вдалося відновити проїзд на 49 спорудах на автошляхах державного значення, з яких 20 – у Київській та 17 – у Чернігівській областях.

За оцінкою експертів проєкту "Росія заплатить", зросли збитки, завдані підприємствам і промисловості — до 9,5 млрд доларів, сфері освіти — до 3,9 млрд і транспорту — до 3 млрд.

Через війну українці втратили 188 тисяч машин на 1,7 млрд доларів (це без вартості незареєстрованих в Україні авто). Всього з початку війни пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 15,3 тисячі багатоповерхівок, 115,9 тисячі приватних будинків, 388 підприємств, 43,7 тисячі одиниць сільськогосподарської техніки, 1991 магазин, 798 дитсадків, 934 медустанови, 715 культурних споруд, 71 культурних споруд, 119 об'єктів соціальної сфери, 17 ЦНАПів.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості України, ГО "Антикорупційний штаб" запустив електронний інструмент для фіксування наслідків російського вторгнення під назвою "Мапа Руйнувань".

Також уряд 14 червня спростив порядок фіксації пошкоджень та руйнувань внаслідок збройної агресії російської федерації.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

254

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом