Документи ЖК Olympic Park

Київ Дарницький р-н

Харківське шосе, 210

ЖК Olympic Park

Консультація юриста

Замовити

Документи на землю

Земельна ділянка

Кадастровий номер: 8000000000:90:168:0001

Цільове призначення: Освіти

Вид використання: для будівництва, реконструкції з подальшими обслуговуванням та експлуатацією будівель і споруд

Категорія земель: землі житлової та громадської забудови

Форма власності: комунальна власність

Площа: 5.7072 га

Місце розташування: м. Київ, Дарницький р-н, шосе Харківське, 210

Коментар експерта

Цільове призначення земельної ділянки не відповідає намірам забудови з будівництва багатофункціонального комплексу, Проте враховуючи наявність необхідних документів (містобудівних умов та дозволу), ми не вбачаємо ризиків для інвестування.

Землекористування

Власник: Київська міська рада (ЄДРПОУ 22883141)

Правокористувач: Національний університет "Одеська юридична академія" (ЄДРПОУ 20933314)

Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою від 12.10.2011 № 10-9-00056.

Рішення Київської міської ради від 14.07.2011 №744/6131 "Про надання Національному університету "Одеська юридична академія" земельної ділянки для будівництва, реконструкції з подальшим обслуговуванням та експлуатацією будівель і споруд на Харківському шосе, 210".

Коментар експерта

Належним користувачем земельної ділянки та формальним замовником будівництва виступає навчальний заклад. Девелопер та забудовник пов'язані із замовником будівництва окремим договором.

Документи на будівництво

Містобудівна документація

Відповідно до Генерального плану м.Києва функціональне призначення земельної ділянки - територія громадських будівель та споруд.

Містобудівні умови та обмеження № 665/17/12-3/009-17 від 27.04.2017 Будівництво спортивно-оздоровчого комплексу з торгівельними приміщеннями, об'єктами соціального призначення в складі багатофункціонального комплексу.

Містобудівні умови та обмеження від 28.08.2018 № 847 Будівництво спортивно-оздоровчого комплексу з торгівельними приміщеннями, об'єктами соціального призначення в складі багатофункціонального комплексу (коригування проекту).

Право на виконання будівельних робіт

Дозвіл на будівельні роботи від 13.04.2018 № ІУ 113181030975 Будівництво спортивно-оздоровчого комплексу з торгівельними приміщеннями, об'єктами соціального призначення в складі багатофункціонального комплексу за адресою: Харківське шосе, 210 у Дарницькому районі м. Києва.

Кількість поверхів - 23, кількість квартир - 378.

Повідомлення про зміну даних в дозволі на будівельні роботи:

Кількість поверхів - 27, Кількість квартир - 2482.

Коментар експерта

Наявність дозвільного документу, що передбачає наявність житла у складі комплексу, зменшує ризики в інвестування.

Орган, що видав: Державна архітектурно-будівельна інспекція України

Клас наслідків: СС3

Замовник: Національний університет "Одеська юридична академія"

Проектувальник: ТОВ "Статус буд-плюс" (40512141)

Технічний нагляд: Єфремов Валерій Анатолійович (АТ № 002349)

Авторський нагляд: Куцало Олексій Якович

Підрядник: ТОВ "СТАТУС БУД-ПРЕМІУМ" (40786606)

Клас енергетичної ефективності: С

Учасники будівництва

Генпідрядник

Оновлено: 22.07.2024

Назва

ТОВ "СТАТУС БУД- ПРЕМІУМ" / ЕГРПОУ: 40786606

Статус юридичної особи

Не перебуває в процесі припинення

Дата реєстрації

28.08.2016

Розмір статутного капіталу

10 000 грн

Уповноважені особи

ГЕРУС ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА

Бенефіціари

ГЕРУС ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА

Нерухомість та земельні ділянки

6

Ліцензія

№ 2013043582 від 06.10.2017

Замовник

Оновлено: 22.07.2024

Назва

НУ "ОЮА" / ЕГРПОУ: 20933314

Статус юридичної особи

Не перебуває в процесі припинення

Дата реєстрації

12.12.2004

Уповноважені особи

Тодощак Олег Володимирович

Бенефіціари

КІНЦЕВИЙ БЕНЕФІЦІАРНИЙ ВЛАСНИК (КОНТРОЛЕР) - ВІДСУТНІЙ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Нерухомість та земельні ділянки

29

Введення ЖК в експлуатацію

Фактори ризику

1. Цільове призначення земельної ділянки - землі освіти, що є землями для громадської забудови та відносяться до категорії земель житлової та громадської забудови.

Коментар експерта

Враховуючи будівництво багатофункціонального комплексу, (що відповідно до ДБН, передбачає у складі житлові приміщення), а також наявність житла у дозвільних документах, ми не вбачаємо ризиків у зв'язку з цільовим призначенням ділянки.

2. По будівництву ЖК OLYMPIC PARK відсутні судові спори, документи не оскаржуються.

Відхилення від ДБН та інші хитрощі забудовника

1. Будівництво ЖК OLYMPIC PARK здійснюється в межах санітарно-захисної зони від Бортницької станції аерації. Бортницька станція аерації – це очисні споруди стічних вод м. Києва (біологічна очистка). БСА розрахована на прийом стічних вод в обсязі до 1800 тис.мЗ /добу (3 блоки по 600 тис.м3 /добу).

Відповідно до ДБН, санітарно-захисна зона від БСА має становити не менше ніж 1 км. Законом встановлена пряма заборона житлового будівництва в межах санітарно-захисних зон.

Коментар експерта

Пряму заборону будівництва житла визначену законом, в даному випадку обійшли, не вказуючи явно про будівництво житлових будинків в назві документації (будується багатофункціональний комплекс). Крім того, по будівництву ЖК OLYMPIC PARK відсутні кримінальні провадження на забудовника, а документи ніхто не оскаржує.

2. На сході ділянки від ЖК OlYMPIC PARK розміщено АЗС, що передбачає дотримання забудовником протипожежної відстані між будівництвом та заправкою. Експертами НЕРУХОМІ встановлено дотримання забудовником необхідної відстані.

3. Ділянка проектування потрапляє в зону особливого контролю (смуги повітряних підходів), що покладає на забудовника необхідність отримання висновку від Державіаслужби для можливості спорудження 27-поверхових будинків.

Коментар експерта

Експерт НЕРУХОМІ чекає відповідь від Державіаслужби чи було погоджено будівництво.

4. Кримінальне провадженні № 62019000000000572 від 02.05.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 (службова недбалість) та 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України. В рамках кримінальної справи було вилучено оригінали дозвільних документів та матеріалів перевірок по 37 об'єктах, зокрема і дозвільні документи на будівництво ЖК OLYMPIC PARK.

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні сплив 02.05.2020.

Коментар експерта

Кримінальне провадження відкрито на службових осіб Департаменту ДАБІ у м. Києві та Держархбудінспекції, які видають дозвільні документи, що не відповідають вимогам земельного та містобудівного законодавства та діючих ДБН. Строк досудового слідство сплив. Тому кримінальне провадженення не несе будь-яких ризиків для інвестування. Проте, внаслідок вилучення документів з ДАБІ, експерти НЕРУХОМІ не в змозі встановити технічні характеристики та показники ЖК OLYMPIC PARK.

5. ЖК OlYMPIC PARK - комплекс комфорт класу

  • . що відповідає заявленому класу:

- загальні показники ( кількість квартир на поверсі від 4 до 10, площа 2-кімнатних квартир - від 50 кв.м; висота від полу до стелі - 2,7 м, наявність паркінгу).

- місцерозташування (Дарницький район, віддалений від центральної частини міста, в наявності пішохідна доступність до зупинок громадського транспорту, найближча станція метро Бориспільська - на відстані 300 м).

- закрита територія від автомобілів, відеоспостереження.

- наявність двох ліфтів, один з яких грузопасажирський.

- наявність соціально-побутової інфраструктури (власні ігрові, спортивні майданчики, стадіон, торговий центр, дитячий садочок та школа).

  • не відповідає комфорт-класу:

- загальні показники (наявні 1-кімнатні квартири з площею від 30 кв.м ( для комфорт класу допускаеться не менше 36 кв.м).

- неможливо встановити кількість паркомісць у комплексі (для відповідності комфорт класу необхідно 1241 паркомісце), а також кількість відкритих гостьових автостоянок.

- щільність населення становить 4500 чоловік на фактичній площі забудови ЖК на 2,6 га, що на 68 % перевищує чисельність населення необхідну для комфортного проживання.

Коментар експерта

Вилучення документів з ДАБІ в рамках кримінального провадження, не дають можливості експертам НЕРУХОМІ встановити технічні характеристики, офіційні показники та соціальну-побутову інфраструктуру в ЖК OLYMPIC PARK для обгрунтування відповідності заявленому комфорт класу.

6. Дозвільним документом визначено поверховість у 27 поверхів, разом з тим, висота житлових будинків становить 28 поверхів. На 27-28 поверсі розміщені дворівневі квартири.

Коментар експерта

Підвищення висотності за рахунок дворівневого останнього поверху, є вже звична схема забудовників на українському ринку нерухомості. Зазвичай, контролюючі органи “знаходять порозуміння" із забудовником в таких випадках.

7. Перша секція ЖК OLYMPIC PARK була збудована, ще в травні 2020 року. Строки введення в експлуатацію 1 секції переносилися з 2 кварталу 2019 року, і наразі заявлено про 4 квартал 2020 року. Станом на листопад 2020, затримка у 1,5 роки у введені в експлуатацію для оформлення права власності інвесторів перевищує розумні строки.

Експерти НЕРУХОМІ встановили наявність відмови у введені в експлуатацію у квітні 2020 року. Підставою для відмови у введенні стало невиконання робіт передбачених проектом: не збудовано будівлю для зберігання велосипедів та ТП; дахової газової котельні, насосної; систему опалення; благоустрій прилеглої території; монтаж інженерного обладнання; відкритих автостоянок. Це була едина спроба забудовника здійснити введення в експлуатацію 1 секції ( І черга, 1 пусковий комплекс).

Друга секція ЖК OLYMPIC PARK мала здаватися в експлуатацію в 4 кварталі 2019 року, наразі заявлений строк - 1 квартал 2021 року (ступінь готовності - 90 %).

Перший строк здачі четвертої секції ЖК OLYMPIC PARK становив 1 квартал 2020 року, наразі заявлена дата введення - 4 квартал 2021 (ступінь готовності 30 %).

Коментар експерта

Затримки у введенні в експлуатацію на терміни, що перевищують рік, є негативним фактором для репутації будь-якого забудовника. При цьому, на першій секціїв ЖК OLYMPIC PARK організовано передачу квартир на підставі акту допуску для проведення ремонтних робіт з комунальними платежами за комерційними тарифами.

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом