Документи ЖК Квітень

Київ Дарницький р-н

вул. Санаторна, 4

ЖК Квітень

Консультація юриста

Замовити

Документи на землю

Земельна ділянка

Кадастровий номер: 8000000000:63:263:0014

Цільове призначення: 02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку

Вид використання: Для реконструкції гуртожитку під житловий будинок,подальшої його експлуатації та обслуговування

Категорія земель: Землі житлової та громадської забудови

Форма власності: Приватна

Площа земельної ділянки: 0.1742 га

Місце розташування: м. Київ, р-н Дарницький, вул. Санаторна, 4.

Коментар експерта

Цільове призначення земельної ділянки відповідає намірам забудови. Іншими словами, це місце передбачає будівництво багатоквартирного житлового будинку.

Землекористування

Власник: Житлово-будівельний кооператив "Будівельник-14" (ЄДРПОУ 26189101)

Державний акт на право власності на земельну ділянку від 27.06.2006 №10-8-08057

Дата державної реєстрації права (в державному реєстрі прав): інформація не внесена.

Рішення Київради від від 24.11.2005 N 470/2931 "Про передачу житлово-будівельному кооперативу "Будівельник-14" земельної ділянки для реконструкції гуртожитку під житловий будинок, подальшої його експлуатації та обслуговування на вул. Санаторній, 4 у Дарницькому районі м. Києва".

Коментар експерта

Земельна ділянка є приватною власністю замовника будівництва, що зменшує ризики в інвестування.

Документи на будівництво

Містобудівна документація

Відповідно до Генерального плану функціональне призначення земельної ділянки - території житлової середньо- та малоповерхової забудови.

Містобудівні умови та обмеження від 15.04.2011 за № 4165/0/18/009-11 Реконструкція гуртожитку під житловий будинок на вул. Санаторній, 4 у Дарницькому районі м. Києва

Право на виконання будівельних робіт

Декларація про початок будівельних робіт № КВ 083140630758 від 04.03.2014 2014 Реконструкція гуртожитку під житловий будинок; м.Київ, Дарницький, вул. Санаторна, 4.

Переглянути декларацію.

Коментар експерта

На сайті ЖК в жовтні 2021 з’явилась інформація про зміну технічно-економічних показників ЖК: кількість поверхів: 25; загальна кількість квартир – 249. Проте на Порталі Єдиної державної електронної системи будівельної діяльності відсутня інформація щодо внесення змін до декларації про початок будівельних робіт або видачі дозволу на виконання будівельних робіт.

Орган що видав: Інспекція державного архітектурно - будівельного контролю у м. Києві

Клас наслідків: СС2

Замовник: ЖБК "Будівельник-14" (ЄДРПОУ 26189101)

Проектувальник: ПП "АР-Студія" (ЄДРПОУ 23713317) – з 24.02.2016 - в стані припинення

Авторський нагляд: Хоменко Ілля Петрович (АР № 000327 – сертифікат не чинний)

Технічний нагляд: Білощицький Костянтин Петрович (АТ 003330 - сертифікат не чинний, порушення вимог ст. 17 Закону України "Про архітектурну діяльність" щодо підвищення кваліфікації).

Коментар експерта

Декларація зареєстрована, це плюс. Але в документі не зазначено кількість та різновиди квартир, а також їх площі, лише загальна кількість - 96. Також відсутній перелік та технічні характеристики нежитлових приміщень. Це дає можливість для певних маніпуляцій забудовнику з кількістю проданих квартир.

Учасники будівництва

Генпідрядник

Оновлено: 17.05.2023

Назва

ТОВ "ТЕХСТРОЙ ЛТД" / ЕГРПОУ: 40039253

Статус юридичної особи

Не перебуває в процесі припинення

Дата реєстрації

29.09.2015

Розмір статутного капіталу

1 000 грн

Уповноважені особи

ПАЦЮК МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ

Бенефіціари

ЗАКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ЕСТІКА" КІНЦЕВИЙ БЕНЕФІЦІАРНИЙ ВЛАСНИК (КОНТРОЛЕР) - ВІДСУТНІЙ

Нерухомість та земельні ділянки

0

Замовник

Оновлено: 18.05.2023

Назва

ЖБК "БУДІВЕЛЬНИК-14" / ЕГРПОУ: 26189101

Статус юридичної особи

Не перебуває в процесі припинення

Дата реєстрації

24.04.2002

Уповноважені особи

ПРАЧИК БРОНІСЛАВА ЕДМУНДІВНА

Бенефіціари

члени кооперативу - фізичні особи в кількості 32 особи-власники житлових приміщень.

Нерухомість та земельні ділянки

1

Паспорт об'єкта

Фактори ризику

Справа № 640/11626/21 щодо припинення права на виконання будівельних робіт

Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю КМДА звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до ЖБК "Будівельник 14", третя особа - ТОВ "КБМ-С" припинити право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт "Реконструкція гуртожитку під житловий будинок по вул. Санаторна,4 у Дарницькому районі міста Києва" від 04.03.2014 №КВ 083140630758.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.05.2021 відкрито провадження по справі.

Коментар експерта

Вважаємо, що вказана судова справа потенційно несе істотні інвестиційні ризики.

Відхилення від ДБН та інші хитрощі забудовника

1. Поверховість

Проектною документацію запроектовано 9 поверхів. Житлові квартири заплановані з 2 по 9 поверх, проте на сайті ЖК ми бачимо 25-поверховий будинок з технічним поверхом. Крім того, на сайті в розділі "Новини" повідомляється про отримання дозволу на будівництво 25-поверхового будинку.

Коментар експерта

На Порталі Єдиної державної електронної системи будівельної діяльності відсутня інформація щодо видачі дозволу на виконання будівельних робіт або внесення змін до декларації про початок будівельних робіт "Реконструкція гуртожитку під житловий будинок по вул. Санаторна,4 у Дарницькому районі міста Києва" від 04.03.2014 №КВ 083140630758. Враховуючи, що дозвіл видано на будівництво 9-ти поверхового будинку, наявна інформація свідчить про будівництво з відхиленням від проекту, це суттєво збільшує ризики інвестування.

2. Кількість квартир

Забудовником заявлено ЖК Квітень як житло комфорт-класу, що не відповідає дійсності. Разом з тим, як видно з планів поверху, на поверсі розміщено від 8 до 13 квартир. Хоча показником комфорт класу є до 10 квартир на поверсі. Разом з тим, ця надмірна кількість квартир для заявленого класу скомпенсована 4-мя ліфтами на планах поверхів.

Не відповідає умовам комфорт класу площа квартир. Площа 1-кімнатної квартири повинна бути від 36 кв.м, а не 23 кв.м, при цьому таких смарт-квартир на кожному поверсі - по 6-7 шт. Двокімнатну квартиру з кухнею без вікна також не можна віднести до комфорт класу.

Крім того, простий підрахунок показує, що загальна кількість квартир перевищує запроектовану, що є суттєвим відхиленням від проекту.

Коментар експерта

Збільшення кількості квартир впливає на збільшення чисельності мешканців у будинку, та в свою чергу на щільність населення усього житлового квартал та комфорту мешканців.

3. Прибудинкова територія

Площа ділянки, на якій будується ЖК Квітень, 1734 кв.м. Площа забудови, відповідно до даних, вказаних в декларації про початок будівельних робіт та на сайті ЖК, становить близько 1200 кв.м. Таким чином, прибудинкова територія становить всього 534 кв.м., що дорівнює ділянці розмірами 26х20м. І на цьому клаптику землі, за словами відділу продаж ЖК, має розміститися парковка на 50 автомобілів, майданчики для ігор дітей та для занять спортом, майданчик для сміттєзбірників.

Коментар експерта

Інвестору при розгляді можливості інвестування в ЖК Квітень треба враховувати, що прибудинкова територія фактично відсутня, і розраховувати на дитячий майданчик та майданчик для занять спортом не варто, проте наявна мальовнича тераса на даху. Забудовником заявлено про розміщеня дитячого майданчика та кафе на терасі .

4. Паркомісця

Забудовником заявлено про наявність наземного паркінгу на 50 місць, проте для розміщення паркінгу поруч з будинком - просто немає місця. ЖК Квітень буквально втиснуто впритул до уже наявних будівель: хрущовок та 25-поверхового ЖК «Санаторний». Від паркану з котлованом до ЖК Санаторний – не більше 20 метрів. Згідно діючих ДБН відстань від автостоянки (на 50 авто) до багатоквартирного житлового будинку повинна бути не менше 15 метрів. А площа самого майданчику для паркування 50 автомобілів повинна бути не менше 717 кв.м. без урахування проїздів та поворотів. І це при існуючий прибудинковій території всього в 534 кв.м.

Коментар експерта

На території житлового комплексу майже відсутнє місце для автостоянки. Тому при купівлі квартири в ЖК інвестору необхідно заздалегідь з'ясувати питання щодо альтернативного місця паркування свого автомобілю.

Скелетики у шафі або що відомо Нерухомі

1. Ліцензії осіб, відповідальних за технічний та авторський нагляди, на даний час вже є нечинними. ПП "АР-Студія", що розробляла проект ЖК, знаходиться в стані припинення. Хто на даний момент контролює дотримання будівельних норм – невідомо.

Коментар експерта

Така ситуація викликає безліч питань щодо якості та безпечності будівництва ЖК.

2. Доступність міської електрички, що зупиняється на Дарницькому вокзалі, є позитивним моментом. Проте не всі знають, що станція Дарниця – одна з найбільших сортувальних залізничних станцій України. Робота сортувальної гірки, що працює цілодобово, супроводжується різкими звуками примусового гальмування вантажних вагонів, які котяться з гірки.

І хоча відстань від ЖК до залізничних колій більше 400 метрів, гуркіт від товарних потягів все одно чути. Крім того, поруч з станцією Дарниця знаходяться локомотивне та вагонне депо, які здійснюють технічне обслуговування та ремонт локомотивів і вагонів Південно-Західної залізниці, і тиші не додають.

Коментар експерта

Потенційний інвестор повинен бути готовим, що в будь-який час Укрзалізниця може нагадати про своє існування гуркітом потягів або вищанням гальмівних колодок.

3. У відділі продажу ЖК КВІТЕНЬ стверджують, що девелопером є ТОВ "КБМ-С" (ЄДРПОУ 43629830). На сайті ЖК навіть розміщено витяг з ЄДРПОУ щодо ТОВ "КБМ-С". Саме з цією компанією інвестори укладатимуть договори купівлі-продажу майнових прав, а також саме їй сплачуватимуть кошти за укладеними договорами.

Звертаємо увагу інвесторів, що ТОВ "КБМ-С" зареєстрована недавно: 22.05.2020. А єдиним засновником цієї компанії є сумновідоме ТОВ "КИЇВБУДМОНОЛІТ" (ЄДРПОУ 39825226), що є забудовником ЖК Шулявський.

Будівництво ЖК Шулявський було розпочато в 2015 році. Під час будівництва відбувалися неодноразові порушення містобудівного законодавства. Мало місце заниження категорії складності об'єкта будівництва. До вересня 2017 року будівництво велося на підставі декларації про початок виконання будівельних робіт. Проектом передбачалося 22 поверхи, фактично велося будівництво 26-ти поверхового будинку. Кількість квартир з запланованих проектом 125 шт. збільшилась до 238 квартир. Забудовником ТОВ "КИЇВБУДМОНОЛІТ" здійснювалися неодноразові перенесення термінів введення об'єкта в експлуатацію з 4 кв. 2017 на 3 кв. 2018, 2 кв. 2019, 2 кв. 2020.

З весни 2020 будівництво ЖК Шулявський зупинено, побудовано тільки 26-поверхову коробку.

До речі, інвестори ЖК Шулявський звернули увагу, що проекти ЖК Шулявський та ЖК КВІТЕНЬ практично не відрізняються один від одного.

Коментар експерта

З огляду на те, що параметри проекту ЖК КВІТЕНЬ не достатньо прозорі, а девелопер має свою історію, потенційним інвесторам має сенс проявити обережність та обов'язково проконсультуватися з незалежним юристом під час укладання договору. Наприклад скориставшись сервісом Monitor.Estate.

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом