В Україні видача кредитів на покупку житла в жовтні виросла на 82% у порівнянні з жовтнем минулого року, водночас порівняно з вереснем показник збільшився на 6%.
Про це в понеділок, 7 грудня, повідомили в пресслужбі Національного банку України.
Всього в жовтні фінансові установи видали 662 іпотечних кредити, загальна сума укладених договорів склала 491 млн гривень, побивши таким чином дворічний максимум.
При цьому, в НБУ відзначили, що виріс і середній показник виданого кредиту, який досяг 741 тисячі гривень. У вересні, наприклад, середній кредит був на рівні 700 тисяч гривень.
Що стосується ринку нерухомості, то українці як правило беруть іпотеку на покупку вторинного житла: така перевага склала 87%.
Також в жовтні незначно знизилася ефективна іпотечна ставка: її середній показник був зафіксований на рівні 14,3% (у вересні вона була 14,9%).
В НБУ підкреслюють, що основну масу кредитів видали п'ять найбільших банків. За 10 місяців вони віддали на іпотеку 2,4 млрд гривень.
Найбільше кредити оформляли для покупки житла у Києві (187 договорів на 208 млн гривень) та Київській області (73 договори на 68 млн гривень).
Як повідомляли НЕРУХОМІ, в НБУ раніше заявляли, що в Україні повинні змінитися принципи видачі іпотеки. Так за словами заступника голови Нацбанку Катерини Рожкової, фінустанови збираються вести облік доходів громадян при укладенні кредитних договорів.