В Україні потрібно посилити покарання забудовникам – Васильченко

В Україні існуюча система штрафів і контролю за забудовниками не дає необхідних результатів.

Про це написав глава Держінспекції містобудування України Юрій Васильченко у своїй статті на сайті агентства Укрінформ.

За його словами, система штрафування порушників у будівельній галузі є непрацюючою, вона не стимулює самих виконавців і замовників будівництва дотримуватися законодавства.

"Замовник розуміє, що скільки б на нього наклали штрафів, він зможе їх оскаржити в судах. Через "дірки" вітчизняного законодавства в одних і тих же випадках різні суди приймають різні рішення", – написав Васильченко.

Він також додав, що є й інші ситуації, коли порушникові вигідніше заплатити невеликий штраф.

"Наприклад, зараз за недопуск посадової особи на об'єкт для перевірки накладається штраф (близько 6 тис. Грн) і складається припис. Суб'єкти господарювання розуміють, що їм дешевше не допустити проведення перевірки і заплатити цю суму, ніж вимушено зробити паузу в роботах, скажімо, на 5 днів, щоб усунути і врегулювати наявні порушення. Також це дає можливість не платити великі штрафи за ті порушення, які суб'єкт господарювання сам бачить, але не хоче завчасно виправляти", - написав глава держінспекції.

Васильченко підкреслив, що така система не є коректною для правової держави, тому в Держінспекції працюють над її реформуванням. Васильченко вже подав і підготував кілька проєктів нормативно-правових актів. У них, наприклад, пропонується за повторний недопуск на об'єкт будівництва скасовувати право на виконання будівельних робіт.

Також Васильченко зазначив, що в Україні має бути суттєво збільшена кількість осіб, які сертифікуються. Раніше, до містобудівної реформи в першу чергу, виконання робіт СС2, СС3 ліцензувалося, а тепер воно буде сертифікуватися, що буде давати механізми впливу на недобросовісних фахівців і в разі необхідності – позбавляти їх права займати свої посади.

"В цілому система законодавства повинна бути побудована таким чином, щоб суб'єкту містобудівної діяльності було б вигідніше будувати, не порушуючи вимоги закону", - уклав Васильченко.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, влада міста Бердянська у Запорізькій області скаржиться, що через реформу ДАБІ не може вплинути на незаконне будівництво.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Освіта – закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. За професією працюю вже понад 15 років. Улюблені теми – економіка та політика, знаюся на криптовалютах та ринках, цікавлюся нерухомістю. На ресурсі НЕРУХОМІ із травня 2020 року.

Усі статті автора

Коментарі

5.8т

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом