Касаційний господарський суд відхилив скаргу забудовника та повернув громаді садибу Дмитрієва, розташовану у Подільському районі Києва.
Про це написав юрист громадської організації "Карти Реновації" Дмитро Перов на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, тепер комплекс із п'яти історичних будівель остаточно повернули у власність міста. Це рішення суду вже не підлягає оскарженню.
Як відомо, у січні цього року Касаційний Адмінсуд у складі Верховного Суду скасував рішення ОАСК та визнав садибу Дмитрієва комплексною пам'яткою архітектури. Під охороною держави опинилися не лише окремі будівлі 2а, 2б та 2в, а й територія комплексу – двір та господарські споруди, які там розташовані.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості України, Мінкульт ще у 2014-му році вніс два будинки з комплексу садиби на Хорива до Держреєстру пам'яток архітектури, які збиралася реконструювати "Конвалія-Нерухомість". Проте компанія займалася лише відселенням мешканців, а реконструкцію так і не провела. При цьому, всупереч положенням договору, вона зуміла зареєструвати право приватної власності. Також через суд фірма у 2021 році добилася виключення із Держреєстру одразу п'ять пам'яток архітектури, які входили до складу згаданого комплексу.
Бенефіціаром та засновником компанії "Конвалія Нерухомість" є Вікторія Рогач, а керує нею – Роман Шингур. Фірму пов'язують із колишнім головою Центрвиборчкому Михайлом Охендовським.
Будинок Дмитрієва – це комплекс об'єктів та останній архітектурний ансамбль садибного типу, що зберігся на Подолі. Його історія налічує близько 200 років. Житлову садибу почали зводити ще у 1830-х, прибутковий будинок з'явився наприкінці 19 століття. До проєктування долучились київські архітектори Олександр Кривошеєв та Володимир Ніколаєв.