Стало відомо, що хочуть зробити з будинком Рутковського у Києві

Пам'ятник архітектури, відомий як будинок Рутковського, який розташований на вулиці Тургенєвській, 19 в Києві, чекає реконструкція та про знесення нібито не йдеться.

Про це заявила радниця глави Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Ірина Золотар у відповідь на запит телеканалу Київ, передає НВ.

Згідно паспорта об'єкта, який вивісили нещодавно на паркані навколо будівництва, тут проводитимуть "реконструкцію комплексу нежитлових будівель під будівлю торгово-адміністративного призначення". Що характерно, внаслідок так званої реконструкції будівля стане чотирьохповерховою. Замовником виступає В.В. Бесага. За даними YouControl, брати Бесаги є засновниками компанії "Сервіт".

Як повідомляли НЕРУХОМІ, на сусідній ділянці біля будинку Рутковського йде активне будівництво. При цьому сам пам'ятник архітектури теж обнесли парканом.

Як стверджують активісти в результаті будівельних робіт будинок Рутковського покрився тріщинами. Кияни викликали співробітників поліції, в результаті було відкрито кримінальне провадження за статтею "самоуправство".

У свою чергу, в Мінкульті повідомляли, що не видавали погоджень на ведення будівельних робіт, отже, все, що відбувається тут – незаконно.

Будинок на вулиці Тургенєвській, 19 – це пам'ятка архітектури місцевого значення, колишній прибутковий будинок. Його звели у 1898-1901 роках за проєктом архітектора Агурова на замовлення відставного штабс-капітана Рутковського.

У 2006 році будівлю передали на баланс КП Житло-Сервіс, яке мало провести реставрацію, але так цього і не зробило. Зараз будинок знаходиться в жалюгідному стані, всередині немає стін і перекриттів.

Коментарі