Виробництво покрівельних матеріалів: яка ситуація на ринку через війну

В Україні достатньо заводів, щоб задовольнити попит на покрівельні матеріали для відновлення об'єктів житлової, соціальної та критичної інфраструктури.

Про це розповіла тимчасово виконувачка обов'язків директора асоціації "Український центр сталевого будівництва" (УЦСБ) Ганна Гонтаренко, передає Інтерфакс-Україна.

Дефіциту покрівельних матеріалів в Україні поки що немає
keramodim.com.ua

За її словами, за результатами роботи оперативного штабу із забезпечення будівельними матеріалами у Мінрегіоні з'ясовано потреби кожної області в покрівельних матеріалах.

"Внутрішній потенціал підприємств виробників покрівельних матеріалів України дозволяє задовольнити ці потреби у найкоротший термін", - прокоментувала ситуацію Гонтаренко.

Вона також розповіла, що з початку військових дій будівельний сектор та металургійна галузь зазнали значних змін. Зокрема, було зруйновано та окуповано потужності найбільших металургійних комбінатів "Азовсталь" та ММК імені Ілліча. Скорочення попиту на внутрішньому ринку, зростання курсу долара, порушення логістики та зростання її вартості – призвело до подорожчання металопрокату. З початку року ціни на низку позицій асортименту зросли більш ніж на 30%. Сьогодні заводи-виробники металоконструкцій працюють із низьким рівнем завантаження, проте завдяки запасам на складах та роботі металургійних підприємств Запоріжжя, Дніпра, Кривого Рогу, дефіциту металопрокату поки що не спостерігається.

"Але ситуація зміниться через вичерпання запасів для певних позицій сортаменту, які не можуть бути виготовлені в Україні, і тоді попит доведеться задовольняти шляхом імпорту", – додала Гонтаренко.

Потреби сталевої покрівлі може задовольнити "Запоріжсталь". Цинкування та фарбування виконується на потужностях ТОВ "Юністіл" (проєктна потужність 100 тис. т/рік) або ТОВ "Модуль-Україна" (проєктна потужність 200 тис. т/рік).

За даними Гонтаренко, серед учасників асоціації є дев'ять виробників покрівельних та фасадних матеріалів, зараз вони завантажені приблизно на 30%.

"Відповідно, дефіциту немає, у групі сталевих покрівельних матеріалів, профнастилу та металочерепиці наразі доступні всі сортаментні позиції", - повідомила експерт.

Загалом, за її оцінкою, споживання оцинкованого металу у 2022 році орієнтовно впало на 50% порівняно з 2021 роком, тобто до 150 тис. тонн, а металу з покриттям – на 65% до 120 тис. тонн на рік.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, у липні в Україні розпочав роботу Оперативний штаб із забезпечення будівельними матеріалами для відновлення міст, які постраждали від обстрілів з боку росії. Він має інструменти, які дозволять прискорити відновлення об'єктів житлової, соціальної та критичної інфраструктури, а також будівництво нових споруд та будівель різного призначення в регіонах. Як відомо, створили штаб для координації діяльності органів місцевого самоврядування, підприємств будівельного ринку та торгових мереж.

Проверенные ЖК

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Каталог

Карта

Медіа

Послуги

Пошук