Будівельні компанії змінюють стратегії через нестачу працівників

Через гострий дефіцит кваліфікованих кадрів будівельні компанії в Україні змушені адаптуватися до нових реалій ринку. Про це розповів директор будівельної компанії Rauta Андрій Озейчук.

За його словами, щоб втримати працівників, бізнес підвищує зарплати, запроваджує програми лояльності та покращує умови праці. Відтак, з 2022 по 2024 рік рівень оплати праці у галузі зростав на 20% щороку, однак навіть попри це пошук фахівців на деякі вакансії займає до пів року.

У відповідь на виклики компанії розширюють цільову аудиторію для працевлаштування. Активніше залучають до галузі жінок, людей передпенсійного віку та внутрішньо переміщених осіб. Крім того, частина девелоперів уже розглядає варіанти залучення іноземної робочої сили, зокрема з країн Азії, Близького Сходу та Північної Африки.

За оцінками експертів, у найближчі 5–7 років український будівельний сектор потребуватиме десятків тисяч додаткових працівників. У зв’язку з цим компанії поступово змінюють кадрову політику, впроваджують системи навчання та перекваліфікації, аби підтримати темпи відновлення країни.

Як повідомляли Нерухомі в новинах нерухомості, в Бородянці, між Міністерством розвитку громад та територій України й Профспілкою працівників будівництва була нещодавно підписана нова Галузева угода. Документ діятиме з 2025 по 2027 рік і зобов’язує підприємства галузі будівництва та виробництва будматеріалів виконувати його умови. Ключовим нововведенням стало майже дворазове підвищення мінімальної заробітної плати — з 6 995 грн до 12 142 грн.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

227

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом