У Deloitte з'ясували, де найдорожчі квартири у Європі

Квартири у новобудовах Австрії є найдорожчими в Європі, тут ціна квадратного метра в середньому становить 4460 євро.

Про це йдеться в дослідженні консалтингової компанії Deloitte, передає Local.

Згідно з наведеними даними, ціни на житло в цій країні виросли з 2020 року на 5,84%. Так середня квартира, площею в 70 квадратів коштує більш ніж 10 разів більше середньої річної зарплати в Австрії. Але незважаючи на це попит на ринку як і раніше високий за рахунок приватних покупців та інвесторів.

Експерт Deloitte Габріеле Ецль зазначила, що рік для ринку нерухомості був непростим на тлі кризи через коронавірус, але ціни на житло продовжували рости. За її словами, попит на рику також стимулював і зростання нового будівництва. Крім того, є передумови, що тенденції на ринку збережуться і квартири будуть і далі дорожчати.

Австрія також лідирує серед країн Європи за кількістю житлових ініціатив, так тут на 1000 жителів припадає майже 11 будівельних проєктів.

Індекс Deloitte Property Index показує, що у Німеччині, Великобританії та Ізраїлі ціна квадратного метра у новобудовах в середньому перевищує 4 тисячі євро.

Однак, якщо порівнювати ціни з середнім заробітком, найважче купити квартиру серед європейських країн у Сербії. Тут вартість ждитла у 15 разів перевищує середню національну зарплату. Далі йдуть Чехія (ціни перевищують річну зарплату у 12,2 рази), Словаччина і Австрія (ціни перевищують річну зарплату в 10,6 разів). Ірландія – найдоступніша країна з цінами на житло, де ціни лише в 3,1 рази перевищують зарплату за рік.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, в Євросоюзі ціни на житлову нерухомість торік не дивлячись на розпал кризи на тлі епідемії коронавірусу виросли на 5,5%. Попит на нерухомість виріс, перевищивши всі пропозиції на ринку.

Коментарі

8.1т