Щоб забезпечити житлом переселенців необов'язково зводити нові будинки – експерт

Для забезпечення переселенців житлом необов'язково будувати в Україні нові будинки, оскільки в країні й так шалені запаси вже збудованого житла.

Про це написав у себе у Facebook експерт у містобудівній сфері Георгій Могильний.

Як доказ експерт навів дані іноземних агентств щодо кількості квартир на 1000 осіб населення станом на кінець 2020 року, продемонструвавши реальний стан справ. Так, у 2020 році в Україні було близько 460 квартир на 1000 мешканців: щоб кожне домогосподарство мало окрему квартиру чи будинок, за статистикою потрібно 390 на 1000 населення. У результаті наша країна випередила Канаду, США, Англію та багато інших країн. Порівняно з Польщею за показником Україна випереджає на 18%.

"Маючи ВВП у 5 разів менше, ніж у Польщі, ми як шалені обзаводимося вільними квартирами. Станом на 2014 рік квартир було на 1,7 мільйона більше, ніж домогосподарств. Але ми не зупинилися навіть під час війни, і героїчно обзавелися ще 1.3 мільйонами зайвих квартир", - наголосив Могильний.

Він розповів, що влада спалює резерви економіки на будівництво житла, яке реально непотрібне – в Україні "під 3 мільйони зайвих квартир". При цьому шалені гроші йдуть на утримання цих квартир, оскільки ціни на енергоносії світові, а термомодернізацію так у нас і не провели, у результаті ми маємо витрати приблизно вдвічі більші в абсолютному вимірі.

Експерт також додав, що насамперед слід знати, що йдеться про забезпечення тимчасово житлом, доки не буде відновлено зруйноване або постраждалі не отримають компенсацій.

"У нас величезна кількість надлишкових квартир та приватних будинків. Треба провести інвентаризацію і за гроші, які Офіс президента хоче кинути на будівництво/купівлю житла лише для 9% переселенців, орендувати для всіх переселенців квартири та приватні будинки, що не використовуються для проживання", – прокоментував ситуацію Могильний.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, за інформацією КМДА, російські окупанти, обстрілюючи столицю України, пошкодили 390 будівель, більшість – житлові багатоквартирні будинки. Також стало відомо, що під Києвом збудують два житлові комплекси для людей, які втратили житло внаслідок російської агресії.

Проверенные ЖК

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Каталог

Карта

Медіа

Послуги

Пошук