В Україні за час повномасштабної війни було здійснено 52,6 тисячі угод з продажу нерухомості. Цей показник у 4,6 разів менший за показник в аналогічний період минулого року.
Відповідні дані навели у Фонді державного майна.
Основна частка в угодах з нерухомістю посідає купівля-продаж житла. Так, з 24 лютого по 12 грудня 2022 року українці придбали 47 тис квартир та житлових будинків, що також у 4,6 рази нижче, ніж за аналогічний період 2021 року.
За звітний період впали продажі комерційної та промислової нерухомості, а також гаражів. За двома останніми пунктами продажі впали в 4,3 рази (до 4,6 тисячі об'єктів), продажі торгових площ і приміщень впали в 5,2 рази (до 502 об'єктів). Кількість угод з адміністративними об'єктами нерухомості знизилася у 7,9 разів (до 458 об'єктів).
У свою чергу, у Нацбанку у звіті про фінансову стабільність за друге півріччя 2022 року зазначили, що попит на житло в Україні залишається слабким і нестійким і залежить від кількості обстрілів з боку російських окупантів.
"З огляду на тривалий характер війни, високі ризики для безпеки населення та повільне відновлення доходів попит тривалий час буде низьким, а ринок у середньостроковій перспективі стагнуватиме. Потенційний попит надалі сформують ті, хто втратив житло через війну, але лише за наявності ресурсів, у тому числі від компенсації за втрачене майно", – зазначили в НБУ.
Крім того, через низькі темпи нового будівництва, а також велику кількість зруйнованих будинків, очікується суттєве зниження пропозицій на ринку житла найближчим часом, а після завершення війни призведе до його дефіциту на ринку.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості України, за даними Мін'юсту нотаріуси у третьому кварталі 2022 року зареєстрували 52,9 тисячі угод з нерухомістю. Більшість із них (28,9 тисяч) – це договори купівлі продажу житла. Решта угод – це договори міни, дарування, пожертвування тощо.