За два роки кількість кадрів у будівельному секторі скоротилася на 25,4%, а нестача робітників на будівельних майданчиках сягає 30-40%. Про це повідомив Forbes.
“Нині 74% компаній в Україні відчувають дефіцит кадрів, йдеться у дослідженні ринку праці, проведеному Європейською Бізнес Асоціацією (ЕВА). Цей показник значно підвищився порівняно з попередньою оцінкою, зокрема 55% – восени 2023 року”, — йдеться у матеріалі.
На ринку первинної нерухомості деякі з компаній втратили до половини кадрів. Через це багато девелоперів почали залучати мігрантів. Наприклад, Івано-франківський девелопер найняв близько 50 працівників з-за кордону, які приїдуть цього місяця.
Будівельні компанії розглядають можливість залучення трудових мігрантів з Молдови, Узбекистану та Азербайджану. Зарплати іноземців стартують від 450 доларів на місяць, а для досвідчених працівників — від 650 доларів. Українські будівельники з такими ж навичками отримували від 900 доларів.
Навіть з витратами на оформлення документів, офіційне працевлаштування та житло, праця іноземних працівників залишається на 10–20% дешевшою за працю українців.
Дозвіл на офіційну працю одного іноземця на рік коштує більш як 15 тисяч гривень, дозвіл на два роки — 25 тисяч гривень.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, у 2023 році саме будівельні компанії найпесимістичніше оцінювали результати своєї діяльності в порівнянні з підприємствами з інших секторів економіки. Зростання виробничих витрат, звуження інвестиційного попиту, брак кваліфікованих кадрів, спричинили зниження секторального індексу.