Будівельні компанії найбільше песимістично оцінюють результати своєї діяльності в порівнянні з підприємствами з інших секторів економіки. Відповідні дані отримав Національний банк України під час щомісячного опитування.
Зважаючи на зростання виробничих витрат, звуження інвестиційного попиту, брак кваліфікованих кадрів, а також сезонні умови, секторальний індекс знизився у листопаді до позначки 40,6, у жовтні він був ще на рівні 44,8.
Незважаючи на пом'якшення оцінок вартості послуг підрядників, будівельники прогнозували зменшення закупівлі їхніх послуг та зберегли негативні оцінки щодо доступності підрядників. З огляду на суттєве зниження оцінок уповільнення темпів зростання цін постачальників, респонденти прогнозували незначне зниження ціни на продукцію/послуги власного виробництва.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, за даними Держстату, в Україні за три квартали 2023 року забудовники ввели в експлуатацію 66,5 тисячі нових квартир, з яких 55,5 тисячі – це квартири в багатоквартирних будинках.
При цьому самі забудовники відзначають, що забудовники відзначають, що ринок зіткнувся з нестачею робочої сили, що може в результаті позначитися на якості житла.