У серпні близько 2 млн українців отримали податкові повідомлення-рішення на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на загальну суму нарахованого податку – 6,7 млрд грн. Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на дані Державної податкової служби.
Загалом ДПС сформувала понад 3,5 млн відповідних податкових повідомлень-рішень. Для порівняння, у 2023 році українцям нарахували на 2,6 млрд грн менше податку на нерухомість, а у 2022 році – на 4,4 млрд грн менше.
ДПС сформувала та розіслала повідомлення-рішення про сплату податку на нерухомість до 1 липня. Заплатити зазначену суму необхідно протягом 60 днів з моментом отримання такого повідомлення-рішення, тобто не пізніше 30 серпня.
Податок на нерухомість в Україні — це обов'язковий платіж, який сплачують власники житлової та нежитлової нерухомості, включаючи фізичних та юридичних осіб. Цей податок є місцевим, і його ставка встановлюється місцевими органами влади, виходячи з максимальних меж, визначених Податковим кодексом України. Розмір податку залежить від площі об'єкта нерухомості, його місцезнаходження та призначення. Податок сплачується щорічно, і для фізичних осіб зазвичай обчислюється на основі даних державного реєстру нерухомого майна. Власники нерухомості, площа якої перевищує встановлений ліміт (зазвичай 60 кв м для квартир і 120 кв м для будинків), повинні сплачувати податок на площу, що перевищує цей ліміт.
Ставка податку – не більше 1,5% від мінімальної зарплати за звітний рік за кожен "надлишковий квадрат". Оскільки цьогоріч податок сплачується за 2023 рік, то ставка податку становить не більше 100,5 грн за квадратний метр.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, зауважимо, що у Харкові міськрада ухвалила рішення скасувати для фізичних, юридичних осіб та підприємців податки на землю та нерухомість. Це рішення має заохотити бізнес та громадян, які продовжують працювати у Харкові, не заважаючи на постійні обстріли та важку ситуацію з енергетичною безпекою у прифронтовому регіоні.