Землю столичного ботсаду передали під житлову забудову

Анна Завірюха Анна Завірюха 19:54, 13.01.2025



Землю Національного ботанічного саду імені Гришка в Києві попри заборону передали під житлову забудову. Про це повідомила пресслужба Державної аудиторської служби за підсумками перевірки бюджетних програм Національної академії наук України та її установ.

Аудитори встановили, що попри законодавчу заборону, під забудову передали ділянку Національного ботсаду по вул. Садово-Ботанічній, 1. Інвестиційна угода передбачала зведення житлових та нежитлових споруд, частку в яких мав отримати ботсад. Забудовник не міг реалізувати угоду 6 років через особливий режим охорони цієї території. Держаудитори зазначили, що за цей час установа отримала від інвестора готівку, послуги й інші товари (зокрема цибулини тюльпанів і ґрунт) на 2,6 млн гривень. Ботсад імені Гришка входить до природно-заповідного фонду, є об'єктом комплексної охорони й належить до земель природного й історико-культурного призначення, які охороняються як національне надбання держави. Будь-яка діяльність, що суперечить цільовому призначенню, заборонена. Наприклад, зведення споруд, які не пов'язані з функціонуванням ботанічного саду.

Голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко звернуся до керівництва ботсаду із рекомендацією про негайне розірвання цього інвестиційного договору. Мер Києва Віталій Кличко зазначив, що міська влада вимагає від уряду втрутитися в ситуацію, щоб унеможливити будівництво та впорядкувати територію заповідника.

Водночас заступник директора ботсаду Микола Шумик назвав висновки Держаудитслужби "інформаційним вкидом" і запевняє, що жодного квадратного метра території не було забудовано і не планується. Він підтвердив, що у 2018 році земельна ділянка по вул. Садово-Ботанічній, 1, стала предметом інвестиційної угоди. За його словами, на території господарського двору ботсаду є, зокрема, гуртожиток — підсобні приміщення, які примикають до гаража, для працівників, які приїздять із сіл і деколи там ночують.

"І ми у проєкті чітко записали: капітальний ремонт і розбудова адміністративно-офісних приміщень на території господарської зони... Там було декілька інвесторів і була укладена угода з КСМ Груп, але про житлову забудову не йшлося", — переконував заступник директора ботсаду.

Своєю чергою юрист та активіст Олег Симороз у ефірі одного з українських телеканалів звернув увагу на те, з ким саме був укладений договір — це КСМ Груп, яка спеціалізується саме на житловій забудові столиці, а не капітальних ремонтах. І раніше ця "компанія вже втрапляла у земельні скандали".

До того ж, переконаний Симороз, заступник директора ботсаду не може не знати, яка доля цієї угоди.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, також в Києві ще у лютому 2024 року будівельна компанія Stolitsa Group почала знищувати ліс в екопарку "Осокорки". 18 лютого кияни вийшли на протест біля ТЦ "Піраміда" поряд із метро. Місцеві жителі тримали плакати із закликами зупинити незаконну забудову та знищення зеленої зони. В організації закликають поєднувати зусилля та продовжувати розголос, адже "тільки так вдасться зберегти наші природні багатства".

Проверенные ЖК

Автор:

Анна Завірюха

журналістка

Журналістка із досвідом більше 4-х років. Улюблені теми – архітектура та маркетинг.
Усі статті автора

Каталог

Карта

Медіа

Послуги

Пошук