З волинського забудовника суд стягнув 2,3 млн гривень на розвиток Луцька

Підприємство “Грандекс”, яке звело ЖК Зелений масив у Луцьку зобов’язали сплатити пайовий внесок на розвиток інфраструктури міста у розмірі 2,3 млн гривень. Про це йдеться у відповідній постанові Північно-західного апеляційного господарського суду від 11 грудня 2024 року.

У червні 2019 року “Грандекс” отримало дозвіл про початок робіт для зведення другого будинку житлового комплексу Зелений масив на вулиці Рівненській, 113а. Генеральним підрядником виступила фірма “Житлобуд-2”. У вересні 2021 року забудовник здав в експлуатацію три секції цього ЖК. Це 162 квартири, з яких 104 – однокімнатні, 40 – двокімнатні, 8 – трикімнатні й 10 – чотирикімнатні.

Прокурори Луцької окружної прокуратури з’ясували, що замовник робіт мав би сплатити пайовий внесок на розвиток інфраструктури, однак не зробив цього. Тому правоохоронці подали позов. У жовтні 2024-го, коли справу розглядали у Господарському суді Волинської області, суддя Валентина Дем’як відмовила у задоволенні вимог, спираючись, зокрема, на те, що позивач не довів, коли саме розпочалося будівництво.

Прокуратура з цим рішенням не погодилася і подала апеляцію. Північно-західний апеляційний господарський суд врахував, що, згідно з дозволом на виконання робіт від червня 2019 року та актом готовності об’єкта до експлуатації від вересня 2021-го, будівництво розпочалося в червні 2019 року. Відтак з підприємства “Грандек” постановили стягнути 2,3 млн гривень до бюджету Луцької міської територіальної громади. Крім того, фірма має компенсувати майже 70 тисяч гривень судового збору.

Приватне підприємство “Грандекс” зареєстроване у 1995 році у селі Зміїнець Луцького району. Основний вид діяльності фірми – оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Керівником компанії є лучанин Володимир Чижук.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, стягнення із забудовників коштів є частим явищем. Так у липні 2024 року у Луцьку два забудовники не сплатили вчасно внески до бюджету на розвиток інфраструктури. Через це компанії отримали два позови від прокуратури. У суді вимагали стягнути з підприємства "Кристал житло інвест" 1,4 млн гривень, а з товариства "Традиція 2018" – 882 тисячі гривень.

Проверенные ЖК

Автор:

Анна Завірюха

журналістка

Журналістка із досвідом більше 4-х років. Улюблені теми – архітектура та маркетинг.
Усі статті автора

Каталог

Карта

Медіа

Послуги

Пошук