Квартири, збудовані у Києві для пільговиків і ветеранів у межах державно-приватного партнерства, були розподілені серед керівництва Національної академії внутрішніх справ (НАВС). Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.
Іще у 2017 році Академія вирішила знести свої корпуси на вулиці Мокра, 8–10, які вважались непридатними для подальшого використання. У співпраці з приватним забудовником було укладено договір: натомість зведення житлового комплексу НАВС мала отримати 28 квартир — для працівників, які стояли в квартирній черзі, здебільшого ветеранів, учасників бойових дій, чорнобильців тощо.
У 2024 році перший ЖК City Hub ввели в експлуатацію, і 18 квартир передали Академії. Та замість прозорого розподілу житло дісталось вищому керівництву НАВС, яке вже володіє нерухомістю. Наприклад, заступниця директора Академії Інна Шруб отримала двокімнатну квартиру площею 87 м², яку продала вже через два місяці. За декларацією, її родина має щонайменше 9 квартир у столиці.
Інший приклад — старший викладач Олексій Федченко. Він також швидко приватизував та продав службову квартиру, хоча його родина володіє трьома квартирами, бізнесом та автомобілем преміумкласу. Аналогічна ситуація — з працівниками Миронцем і Решетинською, які теж мали іншу нерухомість або будували приватні будинки.
Журналісти наголошують, що така практика — не поодинока: раніше квартири з держфонду отримали також ректор НАВС Руслан Сербин та родичі проректора Станіслава Мозоля, попри їхній розкішний майновий стан.
Як повідомляли Нерухомі в новинах нерухомості, нещодавно також з’ясувалось, що народний депутат від фракції "Слуги народу" Артем Кунаєв орендує квартиру площею понад 113 м² у ЖК Бульвар Фонтанів на Печерську — одному з найдорожчих житлових комплексів Києва. За оренду цього житла держава щомісяця виплачує йому компенсацію — 20 100 грн.