31 жовтня Київська міська рада надала згоду на збільшення статутного капіталу приватного акціонерного товариства "ХК Київміськбуд" шляхом додаткової емісії та викупу акцій на суму 2,56 млрд гривень. Проєкт рішення підтримали 77 депутатів, повідомила пресслужба Київської міськради.
Одночасно депутати звернулися до Кабінету міністрів з проханням виділити “Київміськбуду” ще 2,28 млрд гривень на добудову 18 об'єктів “Укрбуду”. За словами секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, ці кошти дозволять стабілізувати роботу компанії. В такому випадку вона у 2025 році зможе добудувати шість житлових комплексів, а у 2026 році – ще чотири.
Президент “Київміськбуду” Василь Олійник зазначив, що докапіталізація дозволить фірмі "активізуватися, заробляти на ринку, а згодом повертати їх місту як дивіденди, хоч пряме повернення вкладених грошей не передбачене". Це рішення має покращити фінансовий стан компанії, сприяючи завершенню будівництва житлових комплексів, розв’язанню соціальних проблем громадян, зокрема військовослужбовців та їхніх сімей, а також зміцнить довіру до влади та створить позитивний ефект у будівельній галузі та на ринку нерухомості. Ухвалене рішення також передбачає збільшення наглядової ради фірми. За словами Олійника, якщо Кабінет міністрів дофінансує компанію, то додаткові вливання з міського бюджету більше не знадобляться.
“Київміськбуд” призупинив активну фазу будівництва навесні 2022 року. Аудитори порахували, що запланований збиток фірми, пов’язаний із добудовою проєктів “Укрбуду”, становить 2,28 млрд гривень. Загалом для добудови цих ЖК компанія потребує понад 4,5 млрд гривень. У 2024 році фірма вела роботу лише на шести об’єктах із високим ступенем готовності, п’ять з них – це “укрбудівські”.
Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості, 27 вересня 2024 року міський голова столиці Віталій Кличко спільно з інвесторами недобудованих об’єктів "Укрбуду" та "Київміськбуду" домовився підписати меморандум та затвердити дорожню карту. Тоді він зазначив, що до кінця 2024 року влада має визначити механізм фінансування, щоб наступного року роботи вже розпочалися.