На Тайвані побудують хмарочос у вигляді нитки ДНК, який здатний поглинати вуглекислий газ.
Як повідомляє Designboom, проєкт уже майже побудований. Він розташовується в Тайбеї, за його реалізацію взялося архітектурне бюро Vincent Callebaut Architectures. На кожному поверсі хмарочоса висадять різну рослинність, в результаті будинок "зможе поглинати" до 130 тонн вуглекислого газу і шкідливих викидів.
Розробники проєкту називають його "житловим деревом" або "вертикальною землею". За розробку ландшафту відповідає компанія з Сан-Франциско SWA.
Сьогодні об'єкт вже майже побудований. Усередині проводяться оздоблювальні роботи, висаджуються сади і запускаються водоспади. Повністю здати комплекс планують в кінці цього року.
Спиралевидная форма будівлі відкриває красивий панорамний вид на горизонт. З вікон також видно вежу Taipei 101, яка вважається найвищою у світі.
Згідно з технічними характеристиками будівлі, вона здатне протистояти землетрусам і обладнана системою збору дощової води. Також будівля обладнана сонячними батареями, а більшість відходів буде перероблятися в компост і удобрювати рослинність.
Як повідомляли НЕРУХОМІ, в китайській провінції Цзянсу побудують хмарочос заввишки 500 метрів з абсолютно дзеркальним фасадом. Над розробкою проєкту працювала архітектурна компанія SOM і буде називатися "Центр фінансів Гренландії". Ця будівля також буде стійкою до землетрусів.