На Мангеттені збудували житловий будинок із перероблених старих унітазів. Фото

У Нью-Йорку на території Мангеттену збудували житлову будівлю, де будівельним матеріалом послужило перероблене сміття, включаючи керамічну сантехніку, у тому числі й унітази.

Як повідомляє Fast Company, проєкт має назву The West, розташовується на розі 47-ї вулиці та 11-ї авеню в районі Hell's Kitchen ("Пекельної Кухні").

Район розташований поряд із Театральним кварталом. Тому тут також багато театрів та майданчиків для заходів. На Восьмій та Дев'ятій авеню розташовані ресторани з кухнями різних країн, бари та паби. Туди люблять заходити як шанувальники театру, що прямують на Бродвей, і туристи, що повертаються з Таймс-сквер, так і працівники офісних центрів. Як і більшість району, 47 вулиця забудована цегляними будинками; попри деякі колірні варіації, фасади здебільшого виглядають однаково.

Будинок The West, що з'явився нещодавно, також має цегляний фасад, і, якби не верхня половина зі скла, будівля виглядала б так, ніби вона стояла тут десятиліттями. Будівля на 60% складається із переробленого будівельного сміття, якого знадобилося близько 263 тонн. Спеціальну цеглу створила компанія з Нідерландів StoneCycling. Спроєктувала The West інша нідерландська компанія Concrete, яка будувала готелі у Нью-Йорку, Лондоні та Амстердамі. Архітектори використовували цеглу на перших семи поверхах фасаду будівлі та всередині вестибюлю. Загалом будинок складається з 219 квартир.

На фасад нанесли покриття з частинками, що переливаються на сонці. У компанії зазначили, що зараз перероблена цегла коштує 14 доларів на відміну від 8 доларів за звичайну. Проте фахівці очікують, що в майбутньому ціна знизиться, оскільки перероблення матеріалів стане дешевшим.

Як повідомляли НЕРУХОМІ, американські архітектори з бюро Skidmore, Owings & Merrill (SOM) у рамках конференції ООН зі зміни клімату (COP26) розробили проєкт будівлі, здатної поглинати вуглекислий газ з атмосфери завдяки встановленим системам прямого уловлювання. Для будівництва планують використовувати біоматеріали – дерево та легкий бетон на основі конопель.

Автор:

Володимир Гришенко

Журналіст/ редактор

Журналіст-редактор nerukhomi.ua. Улюблені теми – економіка і політика. Знається на кріптовалютах і ринках пов'язаних з нерухомістю. На проекті НЕРУХОМІ з травня 2020 року.
Усі статті автора

Коментарі

473

Ваш запит принято

Відділ продажу зв'яжеться з Вами найближчим часом